Hádzaná

Hádzanári Tatrana Prešov vstúpili do druhej polovice základnej časti nadnárodnej SEHA Gazprom ligy prehrou na palubovke Motoru Záporožie 23:29 (10:13).

Ilustračný obrázok k článku Prvý gól vsietili až v 7. minúte: Hádzanárom Tatrana Prešov duel so Záporožím nevyšiel
Zdroj: Seha league

Tatranu sa tak nepodarilo revanšovať sa ukrajinskému šampiónovi za smolnú domácu prehru (24:25), ktorú si Motor vybojoval obratom v samom závere zápasu.

Najbližší program

V tabuľke A-skupiny má slovenský majster po šiestich zápasoch na svojom konte 9 bodov, Záporožie vedie tabuľku s 15-timi bodmi. Najlepšími strelcami Tatrana v Záporoží boli Urban, Straňovský a Afanou Gatine, ktorí zaznamenali po štyri góly z hry.

Najbližší zápas SEHA ligy čaká Tatran už v pondelok 4. novembra, keď v domácom prostredí od 18.30 privítajú zverenci Slavka Golužu chorvátsky tím Nexe Našice.

Už najbližšiu sobotu 2. novembra však na slovenského majstra čaká duel Ligy majstrov proti severomacedónskemu tímu Eurofarm Rabotnik. Tento zápas sa v prešovskej Tatran handball aréne začne o 18. hodine.

Úvod zápasu Tatranu nevyšiel. Prvý gól zaznamenal až v 7. minúte Javi Muňoz, to už ale zverenci Slavka Golužu prehrávali na pôde ukrajinského majstra 0:3. Do konca úvodnej desaťminútovky domáci dokonca ušli Tatranu na štvorgólový rozdiel (5:1).

Priebeh duelu

Náš tím sa ale postupne rozohral, začal sa presadzovať v útoku, niekoľko úspešných zákrokov pridal v bráne Čupryna a výsledkom bolo vyrovnanie na 7:7 po góle Carapkina v úvode 17. minúty.

Nasledovala však ďalšia päťminútovka bez streleného gólu a naopak štyri presné zásahy v sieti Čuprynu znamenali opäť štvorgólový náskok súpera (11:7). Ten v samom závere polčasu na tri góly skresal premenenou sedmičkou Rábek.

Úvod druhého dejstva patril nášmu tímu, ktorý sa dvoma gólmi dotiahol na najtesnejší rozdiel (12:13) a v 36. minúte bol po góle Lapajneho stav opäť vyrovnaný 14:14. Lenže preklopiť výsledok na našu stranu sa nepodaril.

Naopak, opäť prišli nepremenené príležitosti v útoku, z ktorých domáci po kontrách trestali a v 41. minúte viedli znova o tri góly (19:16). S domácim brankárom hrala párkrát aj konštrukcia jeho brány a náskok Motoru postupne narástol na päť gólov. Vedenie už domáci nepustili z rúk a pripísali si na svoje konto piate víťazstvo v súťaži.

Hlasy po zápase

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Víťazstvo Motoru je zaslúžené. Predčili nás vo všetkých ohľadoch. Bolo cítiť jeden z hlavných problémov, ktoré máme a to, že nedokážeme predviesť to zápasu na zápasu potrebný kvalitný výkon. Mali sme veľa polovysokých striel, ktoré nie sú dobré."

„V obrane sme neboli dostatočne agresívni. Nefungovalo nám bránenie pivota, na ktoré sme sa mali sústrediť, čím sme chceli docieliť, aby hráči Motoru strieľali zvonku.“

"V druhom polčase, aj keď sme sa vrátili do zápasu, urobili sme ďalšie chyby, ktoré domáci svojou kvalitou trestali. Ušli na 4–5 gólov a už sa nedalo vrátiť späť do zápasu. Musíme sa teraz hneď pripraviť na ďalší zápas, ktorý nás čaká už v sobotu.“

Lukáš Urban, spojka Tatrana: „Zaspali sme úvod zápasu a potom je vždy ťažké doťahovať proti takémuto súperovi. Napriek tomu sa nám to podarilo v druhom polčase, hrali sme celkom vyrovnaný zápas, ale potom sme urobili nejaké chyby a oni ako veľmi skúsené mužstvo nám ušli a koniec sa už len dohrával.“

Igor Čupryna, brankár Tatrana: „Myslím, že sme ukázali dobrú hádzanú, ale tá na domácich nestačila. Chlapcom postupne dochádzali sily, robili chyby v útoku a to skúsený súper využil a dal veľa gólov z rýchlych protiútokov, ktoré je len ťažko brániť.“

SEHA – 6. kolo: Motor Záporožie – Tatran Prešov 29:23 (13:10)

• Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič– Rábek 4/3, Djerič 1, Lapajne 3, Krok, Muňoz 2, Urban 4, Hozman, Vučko, Straňovský 4, Carapkin 1, Afanou-Gatine 4.
  • Najviac gólov súpera: Doncov 5, Denysov a Babičev po 4, 7-metrové hody: 2/2 – 4/3, vylúčenia: 1 – 1
  • Priebeh: 0:3, 1:5, 6:4, 7:7, 11:7, 13:9, 13:12, 15:15, 19:16, 23:18, 24:21, 26:21, 29:22.

A v obrazoch si pozrite aj jesenné zábery a výhľad zo Šarišského hradu. Kliknite si fotogalériu.