Futbal

Naozaj hrôzostrašne si počínali futbalisti Tatrana Prešov počas jesennej časti Fortuna ligy. Takmer skončili poslední, pretože prehrali aj s Trnavou.

Ilustračný obrázok k článku Hrôzostrašná jesenná časť skončila: Tatran opäť prehral a takmer skončil posledný

Prešovčania prehrali aj v záverečnom jesennom kole v Trnave. Domáci začali lepšie a už v 2. minúte Čanturišvili trafil spoza šestnástky do pravej šibenice – 1:0. V 9. minúte po úniku Jirku mohol zvýšiť Sloboda, ale lopta smerovala priamo do brankára hostí.

Prevahu mal Spartak

Domáci si počas celého prvého polčasu udržiavali územnú prevahu a hostia sa len bránili. V 20. minúte zahral priamy kop Vlasko a lopta išla tesne nad bránu. Prešovčania zaútočili až po polhodine hry, keď sa takmer všetci vysunuli na polovicu domácich, zakončenie Streňa však mierilo vedľa trnavskej brány. Aj v poslednej štvrťhodine mali prevahu domáci, ale ich snaha sa končila na prešovskej šestnástke a prehustenej obrane hostí.

Na začiatku druhého polčasu sa dostal do zakončenia Egho, trafil však len do brankára. Hostia sa postupne osmeľovali a v 65. minúte nebezpečne zaútočil Petko, zblízka však vystrelil vedľa. O tri minúty neskôr po centri Jirku neprekonal Slančíka ani na dvakrát Yilmaz. V 76. minúte boli Prešovčania blízko k vyrovnaniu, ale mladý domáci brankár Vantruba pohotovým zákrokom gólovú hlavičku Streňa vyrazil. Desať minút pred koncom letela nad bránu ďalekonosná strela Jirku. Domáci mali príležitosť ešte v poslednej minúte, ale Yilmaz z veľkeho uhla zakončil iba do bočnej siete. Spartak už tesné víťazstvo udržal, Prešov zimuje predposledný len 2 body pred Senicou.

FC Spartak Trnava – 1. FC Tatran Prešov 1:0 (1:0)

• Gól: 2. Čanturišvili
  • Rozhodovali: Glova – Kováč, Borsányi
  • ŽK: Greššák, Vlasko – Dupkala, Udeh
  • 2321 divákov
  • FC Spartak Trnava: Vantruba – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Sloboda – Jirka (86. Oravec), Vlasko (76. Čeredničenko), Čanturišvili – Egho (60. Yilmaz)
  • 1. FC Tatran Prešov: Slančík – Petko, Udeh, Luberda, Jacko (82. Špyrka), Dzurík – Keresteš, Katona, Dupkala (57. Trebuňák) – Issa (36. Grešák), Stre­ňo

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: „Bol to ťažký a komplikovaný zápas, Prešov sa predstavil ako kompaktný tím. Čakalo sa naše víťazstvo. Vyhrali sme na jeseň štrnásťkrát, máme 43 bodov a preto musíme byť šťastní a spokojní.“

Sergij Kovalec, tréner Prešova: „Bol to dobrý zápas, v ktorom sme chceli bodovať. Mali sme i šance, ale prehrali sme 0:1 a čaká nás analýza jesene. Domáci sú jesenní majstri, k čomu im gratulujem.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.