Hnutie OĽaNO odsúdilo čin svojho poslanca v Medzanoch: Vyzývame ho na odstúpenie!

Obec Medzany sa postarala o volebný rozruch. Hodinu a 16 minút bola zatvorená okrsková volebná miestnosť. Hnutie OĽaNO sa za incident ospravedlňuje.

Ilustračný obrázok k článku Hnutie OĽaNO odsúdilo čin svojho poslanca v Medzanoch: Vyzývame ho na odstúpenie!
Zdroj: obecmedzany.sk

Prezidentské voľby na Slovensku narušil incident v obci Medzany (okres Prešov), pre ktorý sa predĺžilo moratórium a s tým súvisiace zverejňovanie predbežných neoficiálnych výsledkov do 23.16 h. V Medzanoch teda zavrú volebnú miestnosť o tomto čase.

Ako vysvetlila riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová, v Medzanoch volič odcudzil hlasovaciu urnu aj s hlasovacími lístkami, pričom došlo k jej poškodeniu.

Volebná miestnosť sa musela zatvoriť na hodinu aj 16 minút, aby sa overilo, či nedošlo k odcudzeniu alebo zmanipulovaniu obsahu urny.

Na vzniknutú situáciu reagovalo hnutie OĽaNO, ktoré odsúdilo čin svojho poslanca v obecnom zastupiteľstve Antona Vaňa, ktorý zobral volebnú urnu z miestnosti a hodil ju o zem.

„V obci Medzany nás požiadala o podporu skupina ľudí, ktorí chceli kandidovať za poslancov obecného zastupiteľstva. Kandidovali len s našou podporou a z 5 poslancov získali 4 miesta. Veľmi veľký úspech, veľmi veľká dôvera ľudí v obci. Bohužiaľ, jeden z nich – doteraz úplne bezúhonný (žiadna pokuta, žiaden trest) sa dnes opil, ukradol urnu a hodil ju na chodník. Stalo sa. Som predseda nášho hnutia a patrí sa prijať zodpovednosť. Nepoznám tohto človeka, dôveroval som ľuďom, ktorí ho vybrali – volal som s nimi a hovoria, že nikto v dedine nechápe, lebo nikdy s ním neboli žiadne problémy. Napriek tomu, budem veľmi rád, ak sa pán poslanec bezodkladne vzdá svojho poslaneckého mandátu a dostane spravodlivý, a áno, aj prísny trest, lebo si ho zaslúži,“ uviedol na svojom facebookovom profile Igor Matovič.

Foto: obecmedzany.sk

Zdroj: TASR