Správy

Čo chcú v Prešove vylepšiť? Odpovedajú Andrejko, Bednárová, Benes, Hagyari a Oľha

Komunálne voľby o post primátora Prešova prinesú súboj dvanástich kandidátov. Ďalší piati odpovedali na položené rovnaké otázky. Aké sú ich reakcie?

Ilustračný obrázok k článku Čo chcú v Prešove vylepšiť? Odpovedajú Andrejko, Bednárová, Benes, Hagyari a Oľha
Foto: Ľubomír Hudačko

O kreslo primátora Prešova zabojujú v októbrových voľbách dvanásti kandidáti. Prinášame vám várku odpovedí zvyšných piatich kandidátov.

V minulom článku sme priniesli odpovede prvých piatich kandidátov, ktorí na otázky odpovedali.

V rozsiahlom rozhovore s prvou päticou uchádzačov sa dozviete aj to:

  • prečo sa rozhodli kandidovať na primátora
  • v akom stave sa podľa nich nachádza mesto
  • akým problémom Prešov čelí
  • aké sú priority ich programu a čo by chceli v meste zmeniť
  • prečo ste sa rozhodli kandidovať na post primátora mesta?

Kandidujete ako jednotlivec alebo máte okolo seba tím spolupracovníkov? Prečo tak postupujete?

Ján Andrejko: Kandidujem ako nezávislý kandidát na primátora, ktorý sa nepozerá na poslancov na základe straníckeho trička, ale na základe odbornosti a úprimnej snahy pracovať pre Prešov. Z pozície náčelníka MsP Prešov roky intenzívne prichádzam do kontaktu a spolupracujem s mnohými poslancami. No a zo skúsenosti viem, že sa zanietení a erudovaní poslanci nachádzajú v rôznych stranám alebo sú nezávislými kandidátmi. Všetci sme predsa Prešovčania a všetko máme spoločne robiť pre naše mesto. Keď hovorím, že na mestský úrad je potrebné dostať odborníkov, potvrdzujem to aj teraz, keď na mojej kampani pracujem s odborníkmi, ktorými som sa obklopil a ktorých názory a poznatky sú potrebné pre lepší Prešov. Platí, že nikdy nedosiahneme individuálne toľko, ako keď spojíme svoje sily a budeme spoločne pracovať v prospech Prešova a jeho obyvateľov.

František Oľha: Kandidujem s podporou 30 kandidátov na poslancov – odborníkov v jednotlivých častiach mesta. Ako jediný prinášam plnú kandidátku na poslancov v každej mestskej časti. Marketingovú časť kampane zastrešuje tím mladých Prešovských marketérov.

Pavel Hagyari: Každý dobrý líder má okolo seba tím schopných ľudí a ja mám tím poslancov, ktorí môj program podporujú.

Artúr Benes: Kandidujem ako jednotlivec, so svojím menom, skúsenosťami, so svojou tvárou aj schopnosťami. Nie sú za mnou žiadni sponzori alebo politické strany. Primátorská kampaň je o tom, čo by som ja ako primátor ponúkol mestu. A môj tím? Samozrejme, že mám tím. Dokonca hneď niekoľko. Tým najdôležitejším tímom sú Prešovčania. Tým druhým tímom sú ľudia na Mestskom úrade a Mestské zastupiteľstvo. A mám tím aj v samotnej kampani – super ľudí, ktorí robia mnoho vecí, venujú sa športu, zdraviu, vzdelaniu, sociálnej sfére, kultúre aj cestovnému ruchu a kandidujú na poslancov do Mestského zastupiteľstva.

Zuzana Bednárová: Kandidujem ako jednotlivec s podporou strany, rodiny a priateľov. Dôvod je jednoduchý – žiadny primátor by si nemal myslieť, že zvládne všetko sám. Spolupracovníci sú preto veľmi dôležití pri napĺňaní cieľov a programov.

archívne foto

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM