Ľubomír Hudačko Správy

Zamestnanci nemocnice majú PROBLÉM s parkovaním: Ani po zaplatení NEMAJÚ isté voľné miesto!

Prísť do práce o hodinu a pol skôr, aby ste našli voľné parkovacie miesto? Áno, presne s tým bojujú mnohí zamestnanci prešovskej nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Zamestnanci nemocnice majú PROBLÉM s parkovaním: Ani po zaplatení NEMAJÚ isté voľné miesto!
Zdroj: TASR/František Iván

„Poplatok 300 eur ročne však pre nikoho nie je likvidačný. Pri prepočte, že zamestnanec príde na pracovisko približne 200-krát v roku vychádza 1 deň parkovania na 1,50 eur na 1 pracovný deň,“ pripomenula Pronerová.

Možnosti na výber

Na Sládkovičovej ulici je podľa jej slov pri pediatrickom pavilóne parkovisko patriace nemocnici, ktoré ostáva bezplatné a rovnako bezplatné je mestské parkovisko pri pavilóne dlhodobo chorých.

„Zamestnanec si teda môže vybrať medzi bezplatným parkoviskom, lacnejším zamestnaneckým a drahším, pričom máme na zreteli najmä to, aby priamo pred pavilónmi ostali parkovacie miesta aj pre pacientov a aby cesty v areáli boli prejazdné pre rýchlu záchrannú službu, dopravnú zdravotnú službu, zásobovanie a ďalšie vozidlá,“ dodala Pronerová.

Výtlky každoročne po skončení zimnej sezóny sú podľa jej slov opravované, rovnako je to aj v tomto roku. Podobne to rieši aj mesto Prešov ako vlastník cestných komunikácií na uliciach Hollého a Sládkovičova.

Systém rámp a kamerového snímania evidenčných čísel je v súčasnosti podľa slov Pronerovej rozširovaný a nastavuje sa tak, aby bol plne funkčný. Zároveň je s dodávateľom uzatvorená zmluva, podľa ktorej prípadné poruchy odstránia do 24 hodín od jej nahlásenia.

archívne foto

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM