Ľubomír Hudačko Správy

Zamestnanci nemocnice majú PROBLÉM s parkovaním: Ani po zaplatení NEMAJÚ isté voľné miesto!

Prísť do práce o hodinu a pol skôr, aby ste našli voľné parkovacie miesto? Áno, presne s tým bojujú mnohí zamestnanci prešovskej nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Zamestnanci nemocnice majú PROBLÉM s parkovaním: Ani po zaplatení NEMAJÚ isté voľné miesto!
Zdroj: TASR/František Iván

Otázky k tejto témy sme smerovali vedeniu FNsP. Odpovedala nám Ivana Pronerová, technicko-prevádzková námestníčka FNsP J. A. Reimana.

Areál zväčšiť nevedia

„Naša nemocnica hľadala riešenie. Našou snahou je zregulovať parkovanie tak, aby nedochádzalo ku kolíziám a zároveň, aby bol areál prejazdný aj pre zásobovanie, či MHD. Areál zväčšiť nevieme, chceme využívať všetky priestory, kde je možné vozidlo zaparkovať, resp. odstaviť. Takýmito plochami je aj odstavná plocha za terajším infekčným pavilónom a v jej okolí,“ vysvetľuje Pronerová.

Z toho dôvodu vedenie FNsP podľa jej slov rozdelil celý areál na parkovanie, resp. odstavenie motorového vozidla v dvoch zónach: pre zamestnancov a pacientov.

Platené už bolo

„Tak, ako všade, aj v areáli nemocnice bolo parkovanie platené doposiaľ a platené ostane aj naďalej. Poplatok 60 eur ročne pre zamestnancov za parkovanie v areáli nemocnice bol aj v minulosti. Rozdiel je len v tom, že za tento poplatok bolo možné zaparkovať kdekoľvek v areáli. Teraz, v snahe vychádzať v ústrety pacientom, sme to eliminovali na vyššie uvedené zamestnanecké zóny,“ priblížila Pronerová.

Podľa jej slov si je nemocnica vedomá, že komfortnejšie parkovanie pre zamestnancov je priamo pred pavilónmi, preto umožnili zamestnancom zakúpiť si parkovaciu kartu do pacientskej zóny, avšak za vyšší poplatok.

Viac sa dočítate na 4. strane

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM