KURIOZITA DŇA: Na východe vyčíňa agresívny BOCIAN, napáchal škody v TISÍCOCH eur
Podľa ochranárov ďobe do áut, pretože svoj odraz v karosérii vníma ako soka a chce ho odplašiť.

Pri Humennom v obci Černina poškodil agresívny bocian šesť áut, škody pritom počítajú v tisícoch. Informoval o tom portál Noviny.sk.
Prečo to robí?
„Čokoľvek, čo zrkadlí jeho obraz, vníma ako soka a snaží sa ho vytlačiť z lokality,“ vysvetlila Anna Macková zo Správy Chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty.
Podľa bocianológa Miroslava Fulína sa to môže stať v čase, keď sedí na vajíčkach a chráni svoje teritórium pred inými bocianmi, aby mu nevyžrali potravu.
Čo poisťovne?
„Škoda je vyčíslená na 5-tisíc eur. Platím si pripoistenie, zatiaľ mi to zamietli, podal som odvolanie,“ priblížil pre Noviny.sk Martin, jeden z poškodených.
Zákonná poistka takéto škody nerieši, v rámci havarijných niektoré áno, iné nie.
Ochranári odporúčajú miestnym až do vyliahnutia mláďat parkovať v garáži alebo prekryť autá plachtou, v ktorej nebude bocian vidieť svoj odraz.
Foto: ilustračné
Mohlo by vás zaujímať:
- Čaká sa na ďalšiu tragédiu? Cirkusanti po Slovensku prevážajú levy v malých klietkach
- OBROVSKÝ strach pred vážnou operáciou! Spevák Ben Cristovao skončil v nemocnici
- Bývalý hokejista je NAJKRAJŠÍM Slovákom: Ukázal vypracované telo, FOTO
- SVET O SLOVENSKU: Sklenaříkovej outfit sa postaral o vzrušujúcu šou na červenom koberci!
- PRIESKUM: Kto by nás najlepšie reprezentoval v zahraničí? Matoviča názor Slovákov NEPOTEŠÍ