Ľubomír Hudačko Správy

Zamestnanci nemocnice majú PROBLÉM s parkovaním: Ani po zaplatení NEMAJÚ isté voľné miesto!

Prísť do práce o hodinu a pol skôr, aby ste našli voľné parkovacie miesto? Áno, presne s tým bojujú mnohí zamestnanci prešovskej nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Zamestnanci nemocnice majú PROBLÉM s parkovaním: Ani po zaplatení NEMAJÚ isté voľné miesto!
Zdroj: TASR/František Iván

„Je to normálne, aby si personál musel zaplatiť 300 eur na rok, aby sa mohol dostať do parkovacej zóny, kde ani nemá isté miesto? Alebo 60 eur a zaparkovať svoje auto tam, kde je iba nestrážená odstavná plocha a kde sa motajú Rómovia a bezdomovci?“ pýta sa za viacerých kolegov našej redakcie Dnes24.sk zamestnanec z Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove, ktorý si želal ostať v anonymite.

O hodinu a pol skôr

Cesty v areáli sú pritom plné dier a to aj v takej veľkosti, že tam vodičovi vojde celé koleso. „Parkovacie miesta pre pacientov sú, ale to, že personál nemá normálne podmienky, to ich netrápi,“ znie rozhorčený podnet zamestnanca.

Neraz sa stane, že zamestnanec chodí do práce jeden a pol hodiny pred začatím služby, aby si našiel miesto na zaparkovanie.

Kúsok odstavnej plochy

„V takej Starej Ľubovni je menšia nemocnica a tam im postavili parkovací dom. A nám poskytnú kúsok odstavnej plochy a máme byť spokojní. Vchádzať a vychádzať by sa malo cez Dilongovu ulicu, ktorá je pritom široká ako jednosmerná,“ krúti hlavou adresát podnetu.

Každý sa môže ísť pozrieť za infekčný pavilón, tam je to miesto, za ktoré si má zaplatiť tisícka personálu 60 eur.

O tom, prečo zamestnancov tlačí šibeničný termín, sa dozviete na 2. strane.

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM