Milan Jusko Kultúra

PAPARAZZI odhalí Podvodný svet

Záujemcovia o kvalitnú fotografiu zbystrite pozornosť! Takmer dve desiatky novinárov z Prešova a jeho okolia po Veľkej noci predstavia verejnosti svoje amatérske i profesionálne fotografie na 2. ročníku výstavy s názvom PRESSOV PAPARAZZI.

Výstavu organizuje Regionálna organizácia Slovenského syndikátu novinárov v Prešove (RO SSN). Jej predseda Michal Frank uviedol, že podujatie má ambíciu nadviazať na úspešný prvý ročník, ktorý sa konal v Koral klube. Jeho iniciátorom bol Aladár Korbačka, známy organizátor prešovského kultúrneho života, ktorý zomrel v máji v roku 2010.

„Toto pokračovanie je venované práve jemu. Predstavujú sa novinári svojimi amatérskymi i profesionálnymi zábermi. Profesionálny fotograf Viktor Zamborský bude mať samostatnú kolekciu fotografií, ktoré zachytávajú život pod vodnou hladinou,“ priblížil výstavu Frank.

Spresnil, že výstava bude v priestoroch cukrárne Victoria na Hlavnej ulici v Prešove. Vernisáž sa uskutoční v stredu 11. apríla o 16.00 h a fotografie tu budú inštalované do konca mája.

Okrem kolekcie „Podvodný svet“ Viktora Zamborského (55) prispeli svojimi fotografiami aj ďalší. Ide o novinárov, publicistov, ale aj profesionálnych fotografov. Snímky nie sú tematicky obmedzené. Záujemcovia tu nájdu od amatérsky zachytených záberov až po profesionálne krajinárske fotografie. Nechýbajú ani momentky zo života žurnalistov, spravodajské snímky či fotky z hudobných, spoločenských alebo športových akcií.

Frank doplnil, že okrem hlavnej výstavy bude v rovnakom čase na pôvodnom mieste v Koral klube na Levočskej ulici bonusová výstava PRESSOV PAPARAZZI II – retro. Nachádzajú sa tam aj fotografie, ktoré boli vystavené pred dvoma rokmi pri príležitosti zhromaždenia RO SSN v prešovskom Parku kultúry a oddychu.

presov24/tasr

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie