Tomáš Šuhajda Rôzne

Paľo (23) si ustlal rovno pod hviezdami: Úchvatné zábery zo Sninského kameňa!

Medzi jeho koníčky patrí fotenie aj turistika. Paľo tieto dve veci skĺbil a výsledkom sú aj takéto parádne zábery zo Snniského kameňa!

Ilustračný obrázok k článku Paľo (23) si ustlal rovno pod hviezdami: Úchvatné zábery zo Sninského kameňa!
6
Galéria
Foto: Pavol Dankanin / Zdroj: Danken photo

Pavol Dankanin z Petroviec nad Laborcom sa na amatérskej úrovni venuje foteniu, ale aj turistike. A tieto dve jeho vášne spojil do jedného celku. Prostredníctvom fotografií chce ostatným ukázať miesta, ktoré sa mu páčia a ktoré sa podľa neho oplatí navštíviť.

A jedno z takýchto miest predstavuje Sninský kameň. „Prvá myšlienka zažiť noc na kameni bola asi tak mesiac dozadu, len som čakal na vhodné podmienky,“ prezradil mladík. Na mieste ho trochu vystrašili búrkové mraky a blesky nad Ukrajinou, ale inak bol s podmienkami spokojný a k úplnému ideálu chýbalo snáď iba viac mrakov pri východe slnka.

Vo všeobecnosti Pavol fotí prírodu, krajinu, keďže práve toto je pre neho zdroj neobmedzenej inšpirácie. „Hlavne vo farbách a rôznorodosti, vždy ma tam napadne nejaká nová myšlienka na fotku. Ale mám rád aj experimentovanie, najradšej so svetlom… Taktiež rád vytváram rôzne grafické montáže. Mojim cieľom je začať fotiť aj ľudí, zakomponovať ich práve do prírody tak, aby to bolo zachytené ako jeden celok a poukázať tým aj na to, že všetci sme súčasťou prírody,“ priblížil Paľo.

A aký bol jeho najväčší zážitok počas onej noci na Sninskom kameni? „Vtedy, ako som všetko položil z ruky, zabalil sa do spacáku, dal si kameň pod hlavu a sledoval padanie hviezd na nočnej oblohe a užíval krásy sveta,“ zakončil inšpiratívne.

FOTKY, ktoré raz vidieť nestačí: Krása zachytená zo Sninského kameňa
6
Galéria
Foto: Pavol Dankanin / Zdroj: Danken photo
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM