Kultúra

Najzaujímavejšie akcie aktuálnych dní v Prešove: Pozrite si ich hneď, aby vám neušli

Prinášame vám výber naj akcií, ktoré môžete v Prešove zažiť do konca tohto týždňa. Na ktoré si skočíte?

Ilustračný obrázok k článku Najzaujímavejšie akcie aktuálnych dní v Prešove: Pozrite si ich hneď, aby vám neušli
Foto: Ľubomír Hudačko

Grand Prix Prešov 2019

28. až 29. augusta 10.00 na Velodróme

Medzinárodné cyklistické preteky na dráhe, na ktorých budú pretekári bojovať o body do kvalifikácie na Olympíjske hry Tokio 2020 – UCI Class C1.

Hudba v parku

29. augusta 18.00 v Záhrade umenia

Vystúpia Detský Špeciál a Tibor Levitov. Môžete sa tešiť na unikátnu atmosféru, príjemné prostredie pre vás a vašich priateľov. Zbaľte si deku a široký úsmev.

Breathe festival

30. augusta 17.00 pod Bikošom

Breathe festival je malým festivalom alternatívnej elektronickej hudby, pod holým nebom, na lúke pod lesom, ktorý sa zorganizuje už piaty rok. Zámerom je priniesť klubovú atmosféru do prírody a vytvoriť tak návštevníkom unikátny zážitok. Pravidelne sú pozývaní dídžeji a producenti z Čiech a Slovenska zameriavajúcich sa na elektronickú hudbu ladenú v žánroch techno a house.

Nočná prehliadka Rákociho paláca

30. augusta 20.00 v Rákociho paláci

Na záver leta pripravilo Krajské múzeum v Prešove niečo výnimočné. Zažite nočnú prehliadku tajuplného Rákociho paláca, opradeného povesťami o tajných tuneloch spájajúcich palác s Konkatedrálou sv. Mikuláša či dokonca Šarišským hradom.

Prešovský cyklomaratón 2019

31. augusta 13:00 Prešov, okres Prešov, okres Sabinov

Na programe bude v závere leta už 5. ročník tohto podujatia. Ide o nesúťažné cyklistické podujatie, ktorý bude mať 4 okruhy v Prešove a okolí.

Nabucco

31. augusta 21.00 na amfiteátri

Jedinečný zážitok z operného umenia, nádherných kulís a kostýmov. V predstavení vystúpia špičkoví operní umelci z Talianska, Ruska, USA, Českej republiky a Bulharska. Zbor spolu s orchestrom tvorí takmer 120 účinkujúcich.

Festival komornej hudby Artis

1. septembra 17.00 v Ortodoxnej synagóge

Zaznejú husľové sonáty M. Weinberga pri príležitosti 100. výročia narodenia skladateľa a to v zostave Milan Paľa – husle, Ladislav Fančovič – klavír

A na záberoch sledujte aj to, ako prebiehal Bardejovský jarmok. Kliknite si video.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie