Iné športy

Aj tento rok sa môžeme tešiť na Prešovský cyklomaratón: Pripravené sú štyri okruhy

Prešovský cyklomaratón sa bude konať aj tento rok. Zapíše už svoj piaty ročník. Organizátori pripravili štyri okruhy.

Ilustračný obrázok k článku Aj tento rok sa môžeme tešiť na Prešovský cyklomaratón: Pripravené sú štyri okruhy
Zdroj: o.z. Cyklomaratón Prešov

Do piateho ročníka Prešovského cyklomaratónu sa zapojí i nezisková organizácia Greencubator, ktorá v Prešove zastrešuje sociálno-komunitný projekt Bicykel za dobrý skutok. Cyklomaratón Prešov je podľa predsedu rovnomenného občianskeho združenia Reného Polačoka nesúťažné cyklistické podujatie. Uskutoční sa v sobotu 31. augusta.

Štyri okruhy

„Aj tento rok sme pripravili štyri okruhy. Prvý okruh musíme presunúť kvôli terasám, povedie opäť po trase Sabinovská-Gregorovce-Uzovce-Šarišské Sokolovce-Orkucany-Sabinov-Ražňany-Ostrovany-Medzany-Veľký Šariš a Prešov. Tu nastala zmena, opäť sa vraciame k trase spred predchádzajúcich ročníkov, ideme smerom k pivovaru a po Sabinovskej a Mičurinovej ulici vojdeme do jazdeckého areálu,“ uviedol Polačok. Druhý okruh povedie z Hlavnej ulice v Prešove, po Sabinovskej na Sídlisko III. cez ulicu Mukačevskú do jazdeckého areálu.

„Tretí, 100 metrov dlhý okruh ostáva pre vozičkárov a štvrtý okruh s dĺžkou 25 metrov je pre deti do šesť rokov,“ povedal Polačok, s tým, že obidva budú v jazdeckom areáli. Organizátori oslovili všetkých predsedov vyšších územných celkov, starostov a primátorov, aby sa na cyklomaratóne zúčastnili.

Zdroj: o.z. Cyklomaratón Prešov

„Každoročne tiež vyhlasujeme kategóriu najvzdialenejší aj najstarší. Stále to bol pán z Komárna, tento rok by mal mať 80 rokov, keď si dobre pamätám a keď príde. Účastníkov z najvzdialenejších miest sme mali z Nemecka a Poľska,“ doplnil Polačok.

Bicykle zdarma na prenájom

„Rozhodli sme sa zapojiť do tejto aktivity a inšpirovať ľudí, lebo ja sama som taký cyklista, ktorý by si to chcel vyskúšať, ale prednedávnom som ešte bicykel nemala. Teraz ich mám dvadsať. Bude možnosť, aby sa ľudia zapojili, prešli okruh a vyskúšali si, aké to je zdolať nejaký cieľ. Budeme mať k dispozícii 20 bicyklov, ktoré v rámci Prešova úž fungujú v zdieľanom systéme. Dáme ich zadarmo na prenájom v rámci podujatia. Bude to fungovať na základe poradia. Čiže, keďže ich máme iba dvadsať, kto príde prvý, zoberie si prvý a pevne verím, že sa vystrieda čo najviac ľudí,“ priblížila riaditeľka neziskovej organizácie Greencubator Soňa Hatoková.

Bicykel za dobrý skutok je sociálno-komunitný projekt, ktorý podľa Hatokovej pomáha ľuďom uvedomiť si ich dosah nielen v sociálnej sfére, ale aj v ochrane životného prostredia. „Užívateľ môže bicyklovať za dobrý skutok. Buď podporí zbierku, alebo urobí nejakú aktivitu v rámci voľného času,“ vysvetlila Hatoková.

A v obrazoch si pozrite aj mapku trás Prešova, ktorá sa vám zíde počas úplnej uzávierky Levočskej ulice. Kliknite si fotogalériu.

Mapka trás mesta Prešov: Začiatkom júla dôjde k úplnej uzávierke Levočskej
2
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Hl. foto: archívne

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie