Hádzaná

Už vedia, s kým budú hrať: Hádzanári Tatrana Prešov spoznali súperov v Lige majstrov

Hádzanári Tatrana Prešov spoznali súperov v základnej časti Ligy majstrov. Viedenský žreb ich nasmeroval do C-skupiny, kde sú zaujímaví súperi.

Ilustračný obrázok k článku Už vedia, s kým budú hrať: Hádzanári Tatrana Prešov spoznali súperov v Lige majstrov
Zdroj: TASR

V nej sú aj švédsky klub IK Sävehof, fínsky Riihimäki Cocks, macedónsky HC Eurofarm Rabotnik, španielsky Bidasoa Irun a portugalský Sporting Lisabon. Prešovčania dosiahli v sezóne 2018/2019 svoj najlepší výsledok v Lige majstrov, v základnej skupine obsadili 3. miesto a len tesne nepostúpili do ďalšej fázy.

Ohlasy po žrebe

Podľa trénera Slavka Golužu bude dôležité nepodľahnúť dojmu, že ide o slabších súperov: „V skupinovej fáze Ligy majstrov niet slabých súperov. Ide o mužstvá, ktoré sú majstri svojich krajín alebo sa umiestnili na 2. miestach. Na prvý pohľad možno skupina vyzerá jednoducho, ale netreba sa nechať zmiasť. Každé z mužstiev bude najmä doma veľmi nepríjemné. Zápasy vonku nebudú jednoduché a netreba sa nechať uniesť tým, že názvami ide pre verejnosť o menej známe hádzanárske mužstvá. Treba sa koncentrovať a ísť krok za krokom. Rozhodne však chceme uspieť a urobíme všetko, aby sme zabojovali o postup.“

Aj podľa generálneho manažéra Miroslava Benického bude pre postup dôležité bodovať nielen doma, ale aj vonku: „Máme skupinu, o ktorej by mnohí povedali, že je hrateľná. To je určite dobré, keďže aj minulý rok bol náš cieľ bojovať o prvé dve priečky, čo nám napokon o máličko ušlo. Určite urobíme všetko, aby sme boli úspešní a zabojovali o postup. Čaká nás veľmi nepríjemný majster Švédska Sävehof, ktorý prekonal Kristianstad a to sa nedá podceniť. To však platí pre všetky mužstvá. My si musíme ustrážiť domáce body, ktoré nám v minulej sezóne chýbali. Čo sa týka zápasov vonku, hoci to nie je jednoduché zopakovať, chceme opäť brať body aj zo súperových ihrísk. Ide o Ligu majstrov, najlepšiu európsku súťaž. Tešíme sa na to, že sme jej účastníci a privítame mužstvá z rôznych krajín.“

A v obrazoch si pozrite aj to, ako bojovali o čo najlepšie výsledky hráči Prešova v malom futbale. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Takto bojovali o zlato: MS v malom futbale vyhrali Prešovčania
4
Galéria
Zdroj: Slovenský zväz malého futbalu

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie