Správy

Atrakcia na leto pri Prešove: Čo vás čaká cestou za novým hradným mostom, VIDEO

Ak ste tam ešte neboli, určite si výlet urobte. Nový hradný most vo Veľkom Šariši denne láka množstvo návštevníkov. Čo vás čaká, keď sa tam vyberiete?

Zdroj: Dnes24.sk

Má 84 metrov na dĺžku a 3 metre na šírku. Prvá myšlienka jej vzniku padla už v roku 2007. Keďže sa nachádza v katastri mesta Veľký Šariš a ten sa pýši svojím hradom, aj nový cyklomost má prvky tejto dominanty.

Počasie, kolesá a čas

A to je jedno z najväčších lákadiel, ktoré cyklistov či návštevníkov na dané miesto vedie. Potom sú to iste aj výhľad na okolie, priestor na odpočinok a odstavenie bicykla či možnosť urobiť si fotozábery.

Ak sa na túto trasu vyberiete z Prešova, určite si vopred pozrite predpoveď počasia. Ak by sa zhoršilo, nemáte sa kam skryť. Taktiež si dofúkajte kolesá a vyhraďte si na tento výlet dostatok času. Keď sa na konci Sídliska III pripojíte na taktiež ešte stále celkom nový cyklochodník vo Veľkom Šariši, ešte stále máte pred sebou kus poriadnej cesty.

Brodili sa cez potok

Za mestom sa musíte napojiť na ďalšiu cyklotrasu a potom už len pedálovať a pedálovať. Medzitým vás čaká novopripravený drevený mostík, ktorý ešte nedávno chýbal a ľudia sa museli na druhú stranu brodiť cez menší potok.

To je však už zaopatrené a po tejto zastávke vašu pozornosť už pomaly z diaľky budú pútať hradbové múry a teda cieľ, kvôli ktorému ste sa na tento výlet vybrali.

Chcú to pomenovať

Ak by ste mali chuť pokračovať ďalej, dostanete sa až do záhradkárskej osady v Šarišských Michaľanoch. No drvivá väčšina má zrejme len cieľ spoznať novú atrakciu, ktorej výstavba pohltila dokopy necelých 1,2 milióna eur.

A mala by sa volať Sarus podľa názvu Veľkého Šariša z dávnej minulosti. Nad riekou Torysa si odpočiňte, načerpajte nové sily a hlavne sa môžete kochať. A potom si to zvečniť fotoaparátom či vybrať sa naspäť.

V obrazoch a vo videu nájdete aj ďalšie zábery priamo z miesta, kde sa hradný most nachádza.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Hradný most vo Veľkom Šariši je novou atrakciou na leto
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie