Milan Jusko Futbal

Výrazné víťazstvo: Prešov to Dunajskej naložil...

Futbalisti Prešova pripravili svojim fanúšikom pekné futbalové predstavenie. Už v prvom polčase (3:0) si vytvorili výrazný náskok. V druhom s prehľadom kontrolovali hru a prikrášlili výsledok. DAC si týmto podpísal definitívu.

1. FC Tatran Prešov – DAC Dunajská Streda 4:0 (3:0)

Góly: 18. a 21. Katona, 28. Střihavka, 68. Papaj. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Petráš, Guba – Hözl, Ayuk, Laštovka, Adiaba, Delarge, 1350 divákov.

Zostavy a striedania: 1. FC Tatran Prešov: J. Diviš – Petráš, Piter-Bučko, Štetina, Krob – Lipták – Papaj (84. Marcin), Katona, Zošák (59. Lysyuk), Jakovlev – Sřihavka (53. Guba) DAC 1904 Dunajská Streda: Kučera – Nikolič, Adiaba, Huber, Laštovka – Hözl – Kabele, Matůš, Delarge (83. Kordič)- Ayuk (86. Hanták), Fodrek (69. Urbánek)

Na rohy bolo síce do polčasu 3:3, ale na góly 3:0 pre domácich, a to úplne zaslúžene. Východniari prvýkrát pohrozili už v 8. minúte, keď ich prevaha vyústila do šance Papaja, mieril však tesne vedľa pravej žrde. Jediný závar pred prešovskou bránkou v 1. polcase sa zrodil po štvrťhodine hry, keď najskôr Hözl z ľavej strany mieril nepresne a vzápätí Nikolič zblízka napálil loptu iba do Diviša. A potom prišli odpovede Šarišanov. Zošák našiel Katonu a ten po zemi nie síce prudko, ale aj za pomoci ľavej žrde otvoril skóre. Onedlho Papaj zobral loptu Huberovi, išiel sám na Kučeru, ten síce jeho strelu vyrazil, ale znova Katona prakticky do prázdnej brány dal druhý gól domácich. V 28. minúte Střihavka parádne z priameho kopu namieril do ľavého horného rohu a bolo 3:0. Úplne zaslúžené vedenie Prešovčanov. V 2. polčaase hrali Východniari iba toľko, koľko potrebovali, ale na slabučkého súpera aj to stačilo. Vypracovali si šance, no premenili už iba jednu – po prihrávke Kroba z ľavej strany skóroval Papaj. Neskôr ešte Petráš mieril z otočky do žrde a v nadstavenom čase prišla jediná šanca hostí, ktorú mal Kordič, ale v samostatnom nájazde stroskotal na Divišovi. Dunajská Streda mala poslednú šancu na záchranu, ale po remíze Košíc v Trenčíne je jasné, že vypadla. Na Košice stráca 3 kolá pred koncom už nedostihnuteľných 10 bodov.

Sergij Kovalec, tréner Prešova: „Ďakujem hráčom za takýto výkon, ďakujem divákom za povzbudzovanie. Hostia chceli bojovať, ale ukázali to iba žltými kartami. Dali sme štyri pekné góly a tešíme sa zo záchrany.“

Krisztián Németh, tréner Dunajskej Stredy: „Na ihrisku sme sa celý čas trápili. Súper bol lepší, rýchlejší na lopte, vyhrával osobné súboje. Blahoželám Prešovu k víťazstvu.“