Ľubomír Hudačko Správy

TOP 7 udalostí týždňa: Tragédia na koľajniciach, prvý sneh aj najkrajšie kúty Prešova

V Prešove a okolí priniesol mnoho zaujímavého aj uplynulý posledný novembrový týždeň. My sme sa pozreli na udalosti, ktoré najviac zarezonovali v metropole Šariša. Čo všetko zaujalo našich čitateľov? Tu je PREHĽAD.

Ilustračný obrázok k článku TOP 7 udalostí týždňa: Tragédia na koľajniciach, prvý sneh aj najkrajšie kúty Prešova
Zdroj: TASR

Čo v našom meste považujete za najkrajšie? Takúto otázku sme položili desiatkam Prešovčanov vo veku od 20 do 65 rokov. Z ich odpovedí sme zostavili TOP trojku najobľúbenejších mi­est.

Hlavnou myšlienkou akcie Zóny bez peňazí bolo urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí, ktorá sa uskutočnila aj v Prešove.

Už pred pár dňami blikla zelená pre otvorenie Vianočných trhov v Prešove, s čím je každý rok spojená aj bohatá nádielka kultúrneho programu. Pozrite si v prehľade, kto všetko na pódiu bude vystupovať…

Koncerty, festival či trhy si môžete pozrieť v našom meste nielen počas víkendov. Ponúkame vám prehľad, čo všetko sa bude v decembri v našom meste diať. Stačí si len vybrať :)

V Prešovskom kraji sa vybrali na cesty prvé sypače. Perinbaba i nášmu regiónu totiž uštedrila bielu nádielku. Do terénu tak museli byť nasadení cestári.

V prešovskom zastupiteľstve nás bude aj v tomto volebnom období zastupovať tridsaťjeden poslancov. Niektorí z nich mali svoje stoličky aj v predošlom mestskom parlamente, Prešovčania však vo voľbách prejavili dôveru i kandidátom, ktorí v ňom nezasadali. Piatich z nich sme vyspovedali.

Uplynulý týždeň začal v Prešove tragicky. Na železničnom priecestí po zrážke vlaku s osobným autom prišiel o život muž. Nehoda sa stala v ranných hodinách.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM