Ľubomír Hudačko Od Vás

Obyvatelia nášho mesta rozhodli: TOP 3 najkrajších kútov Prešova!

Čo v našom meste považujete za najkrajšie? Takúto otázku sme položili desiatkam Prešovčanov vo veku od 20 do 65 rokov. Z ich odpovedí sme zostavili TOP trojku najobľúbenejších miest.

Ilustračný obrázok k článku Obyvatelia nášho mesta rozhodli: TOP 3 najkrajších kútov Prešova!
Zdroj: Dnes24.sk

Je viacero miest v našom meste, ktoré by miestni odporučili návštevníkom Prešova. Niekto sa rád poprechádza po námestí, iní zas zavítajú do okolitej prírody.

Najviac z vás si zvolilo…

Miest, ktoré sa môže popýšiť najvyššou obľúbenosťou u obyvateľov odznelo viacero. Napokon však z mnohých tipov vyšiel víťaz. Najviac ľudí reagovalo odpoveďou – Pešia zóna!

„Je veľmi ťažké vybrať jedno miesto, pretože keď turista pôjde tam, neuvidí ďalšie krásy, ktoré Prešov ponúka. Určite nesmie vynechať Pešiu zónu, ktorá je jednoducho nádherná a cítite sa tu výborne. Tá starodávna architektúra, ktorá je typická pre viacero miest na Slovensku má príjemný nádych a určite stojí za to ju vidieť. S tým súvisi výstup na Konkatedrálu svätého Mikuláša, výhľad má svoj šmrnc a vidíte všetko ako na dlani. Potom stačí neďaleko zájsť na Vodárenskú vežu a tiež sa pokochať výhľadom, tentoraz z inej strany. Tak ak by sa teda turista rozhodol byť len v centre mesta, má tu napríklad tieto možnosti," uviedla Júlia Kučimová (45).

O svoj názor v uliciach Prešova sa podelil aj Juraj Géczi (52). Pre neho je top miestom Kalvária. „Vedie tam síce kus cesty, ale výhľad stojí za to. Vedel by to dosvedčiť aj môj nejeden známy, všetci by sme sa určite zhodli na Kalvárii,“ dodáva.

Zazneli však aj ďalšie tipy, hoci Kalvária mala takisto množstvo fanúšikov. „Počas konania Dobrého festivalu na Delni sa oživili spomienky aj na predchádzajúce trávenia času na tomto priestore, kúpať sa tam chodili ešte aj dnešní dvadsiatnici, keď boli deťmi. A počas koncertov tam vládla neskutočne priateľská atmosféra a malo to svoje čaro. Pre mňa teda Delňa,“ hovorí Magda Kurucová (38).

Bodovalo aj Sídlisko III

Legendárne kúpalisko bodovalo aj v radoch mladších, ktorí miesto objavili vďaka nedávnej revitalizácii. Ale bodovalo aj Sídlisko III: „Tá zelená aleja na mňa vplýva veľmi pozitívne, keď prechádzam bicyklom od Farského kostola Kráľovnej pokoja. Vždy sa tam v lete rád preveziem a načerpám energiu. Jednoznačne však mám rád aj pohľad na Konkatedrálu svätého Mikuláša. To je dominanta mesta a taktiež Divadlo Jonáša Záborského,“ vysvetlil pre zmenu Jozef Dudinský (28).

Vo vašich odpovediach sa veľmi často objavovala aj Trojica. Tá má podľa vás úspech hlavne na Vianoce: „Pridali sa tam svetlá počas sviatkov, čo ešte viac zvýrazňuje príjemné prostredie na prechádzku. Rozhodne odporúčam atmosféru Trojice. A zájsť aspoň raz, dvakrát do roka krásneho Divadla Jonáša Záborského je priam povinnosť,“ bola jedna z odpovedí, ktorú nám prezradila Prešovčanka Dagmara (26).

„Famóznu atmosféru má aj Solivar, nemyslím teraz len vyhorený sklad soli. Určite je potrebné tam raz za čas zájsť, dýcha tam kus histórie,“ povedala svoj názor aj Mária Prokešovská (44).

Medzi ďalšie najčastejšie odpovede, ktoré sa objavovali medzi Prešovčanmi boli aj Konkatedrála svätého Mikuláša, amfiteáter, PKO, neďaleká Jaskyňa Zlá Diera či Šarišský hrad, alebo kúpalisko na Solivare.

TOP miesta v Prešove podľa oslovených obyvateľov

Takéto je teda konečné poradie:

• 1. Pešia zóna/Centrum

• 2. Delňa

• 3. Aleja Sídliska III

Foto: Matúš Vavrek

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM