Ľubomír Hudačko Správy

Prešovčania si medzi sebou budú meniť veci: Čo nepotrebujete donesiete, čo potrebujete si zoberiete!

Máte doma veci, ktoré sú použiteľné, zavadzajú vám a už ich nepotrebujete? Rozhodne ich netreba vyhadzovať. Môžete pomôcť druhým. A to nie je všetko. Ak sa vám zápači nejaká vec od iných, pokojne si ju môžete zobrať domov.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania si medzi sebou budú meniť veci: Čo nepotrebujete donesiete, čo potrebujete si zoberiete!
Zdroj: Dnes24.sk

Hlavnou myšlienkou celej akcie je urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí, ktorá sa uskutoční po celom Slovensku 29. novembra a Prešov (v priestoroch Čajovne Balalajka na Martina Benku 1/a) nebude výnimkou.

„Akcia pre Prešov sa bude konať v sobotu 29.11. od 13.00 do 17.00 v malej a komornej čajovni. Chceli by sme si vytvoriť príjemnú atmosféru. Hlavnou myšlienkou je vymieňať to, čo už poslúžilo nám a môže ďalej poslúžiť iným, preto nejde o kvantitu prinesených vecí, ale o ich kvalitu,“ uvádza jedna z organizátoriek, Zuzana Kočišová.

A čo bude s vecami, ktoré ostanú? „Veci, ktoré nám ostanú, venujeme neziskovej organizácii Človek pre človeka, ktorá ich posunie tým, ktorí nás v sobotu nestihnú a budú ich potrebovať viac ako my,“ pokračovala Kočišová a na záver dodala, že po skončení podujatia bude nasledovať aj hudobné predstavenie. „Po Zóne bude možné vypočuť si príjemnú hudbu na nástroji nazývanom hang,“ uzavrela.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM