Kultúra

Tipy na víkendové akcie v Prešove: Pozrite si, ktoré oslovia práve vás

Prinášame vám hneď niekoľko tipov na víkendové podujatia v našom meste. Ktoré zlákajú práve vás?

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkendové akcie v Prešove: Pozrite si, ktoré oslovia práve vás
Zdroj: Mesto Prešov

Breathe festival

30. augusta 17.00 pod Bikošom

Breathe festival je malým festivalom alternatívnej elektronickej hudby, pod holým nebom, na lúke pod lesom, ktorý sa zorganizuje už piaty rok. Zámerom je priniesť klubovú atmosféru do prírody a vytvoriť tak návštevníkom unikátny zážitok. Pravidelne sú pozývaní dídžeji a producenti z Čiech a Slovenska zameriavajúcich sa na elektronickú hudbu ladenú v žánroch techno a house.

Nočná prehliadka Rákociho paláca

30. augusta 20.00 v Rákociho paláci

Na záver leta pripravilo Krajské múzeum v Prešove niečo výnimočné. Zažite nočnú prehliadku tajuplného Rákociho paláca, opradeného povesťami o tajných tuneloch spájajúcich palác s Konkatedrálou sv. Mikuláša či dokonca Šarišským hradom.

Prešovský cyklomaratón 2019

31. augusta 13:00 Prešov, okres Prešov, okres Sabinov

Na programe bude v závere leta už 5. ročník tohto podujatia. Ide o nesúťažné cyklistické podujatie, ktorý bude mať 4 okruhy v Prešove a okolí.

Nabucco

31. augusta 21.00 na amfiteátri

Jedinečný zážitok z operného umenia, nádherných kulís a kostýmov. V predstavení vystúpia špičkoví operní umelci z Talianska, Ruska, USA, Českej republiky a Bulharska. Zbor spolu s orchestrom tvorí takmer 120 účinkujúcich.

Festival komornej hudby Artis

1. septembra 17.00 v Ortodoxnej synagóge

Zaznejú husľové sonáty M. Weinberga pri príležitosti 100. výročia narodenia skladateľa a to v zostave Milan Paľa – husle, Ladislav Fančovič – klavír.

A na záberoch sledujte aj to, ako prebiehal Velvet Run v Košiciach. Kliknite si video.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie