Futbal

Zverenci trénera Petra Petráša odohrali ďalšie prípravné zápasy. Pozrite si aj štatistiky z duelov so Svidníkom či s Liptovským Hrádkom. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Prípravné zápasy futbalistov Tatrana: Ako sa im darí pod novým trénerom Petrášom?

Prešovskí futbalisti vyhrali prípravný duel vo Svidníku 3:1. Prvý polčas zvládli vzadu oba tímy na nulu, všetky štyri góly padli až v druhom polčase. Za Tatran sa presadil Sabolčík, Hirka a Ivanko-Macej.

Petráš: Duel mal úroveň

„Zápas mal slušnú úroveň. Chalani makali a hlavne splnili veci, ktoré som im pred zápasom povedal. V hre bolo aj zopár nedostatkov, ale boli aj veľmi dobré veci. Som veľmi spokojný, duel splnil svoj účel, mal úroveň,“ zhodnotil tréner Prešovčanov Peter Petráš.

Ešte predtým hrali zelenobieli s Liptovským Hrádkom a ten remizovali 2:2, hralo sa v Spišskom Podhradí. Šarišania zápas rozbehli dobre, prvý polčas vyhrali 1:0. Po zmene strán však súper otočil skóre a viedol 2:1, Tatranu sa potom podarilo vyrovnať.

„Chalani sa ukázali celkom dobre aj v tomto stretnutí. Súper otočil stav, prehrávali sme 1:2, ale dokázali sme vyrovnať. V tomto zápase som skúšal viacerých hráčov. So štyrmi chalanmi sme sa po stretnutí rozlúčili. Niektorých som potreboval vidieť viac. Zostava sa mi už rysuje, tá proti Svidníku bola taká, že by som si ju vedel predstaviť aj v lige,“ dodal pre 1fctatran.sk Petráš.

1. FK Svidník – 1. FC Tatran Prešov 1:3 (0:0)

• Góly Prešova: Sabolčík, Hirka, Ivanko-Macej
  • Zostava Prešova: Vinclér – Šimko, Špak, Grejták, Maguľak, Gončarevič, Ivanko – Macej, Sabolčík, Kopín, Ivanecký, Stropkay.

Liptovský Hrádok – 1. FC Tatran Prešov 2:2 (0:1)

• Góly Prešova: Škovran, Kraľovič (z 11m)
  • Zostava Prešova: Vinclér – Kraľovič, Mihalik, Theisz, Gladiš, Gončarevič, Belica, Škovran, Kopín, Helder, Hirka.

A všimli ste si? Na Sekčove bolo možné vidieť kuriózny výjav na mini kruhovom objazde. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zábery z miesta: Kruhový objazd v Prešove? Objavil sa tam takýto výjav