Ľubomír Hudačko Futbal

Zelenobieli nemali pred vlastnými fanúšikmi zľutovanie s Dolným Kubínom a nadelili im tri kusy. Dôležitý bol ten prvý z úvodu duelu a vôbec, rozhodnuté už bolo do polčasu. To sa koňarom nestáva často, zlepšujúca sa bilancia musí potešiť. Momentálne štyri zápasy bez prehry znamenajú stúpanie vyššie!

Ilustračný obrázok k článku Lepšia bilancia futbalistov dodáva optimizmus: Tatran neprehral už štyri duely za sebou a stúpa!

Na prvý zásah fanúšikovia ani nemuseli dlho čakať, veď skóre sa menilo už po niekoľkých stovkách sekúnd. Postaral sa o to aj čoraz lepší kanonier Dávid Leško, hoci do siete netrafil. Našiel autom Dupkalu a ten nožničkami rozvlnil sieť – 1:0.

Radosť sa im snažili už o dve minúty pokaziť hostia, ktorí si vypracovali veľkú príležitosť na rýchle vyrovnanie. Otruba sa na hranici pokutového kopu ocitol osamotený, obetavý dvojitý val brankára Jakubecha so stopérom P. Jackom ale neprestrelil. V 14. minúte sa k nebezpečnému voleju dostal Kliment, no prestrelil. A tak opäť udrelo na opačnej strane. Poliačeka najprv po peknom vyšachovaní súperovej obrany ešte dokázali hostia zblokovať, z následnej akcie ale preukázal svoju skúsenosť a výborne „obalenou“ strelou k žrdi nedal Trabalíkovi v bráne šancu sa za loptou čo i len hodiť – 2:0. Nenápadne si zbehol za súperovu obranu na konci olčasu ešte aj Šafranko, obišiel aj brankára Trabalíka a do prázdnej brány zasunul na 3:0.

Po pauze kapitán Drengubiak nakopávanú loptu tečoval hlavou tesne vedľa vlastnej brány. V 54. minúte sa ale hostia za svoju snahu v celom zápase dočkali zníženia, keď po akcii z ľavej strany loptu do prázdnej brány dorazil Otruba – 3:1. V 59. minúte bol prešovský útočník v dobre streleckej pozícii zblokovaný a odrazenú loptu nedokázal do siete dopraviť Dupkala. Ten mal na hlave šancu na svoj druhý gól v zápase aj v 64. minúte, no nepokrytý pred bránou namieril tesne nad brvno. V 82. minúte sa v identickej situácii ocitol samotný Ivanko-Macej, no do strely sa mu v poslednej chvíli vrhol jeden zo súperových obrancov. Preto tri body ostali doma, Tatran sa tak posunul už na 5. miesto.

Tréner Tatrana Prešov Stanislav Varga: Nám zápas vyšiel. Aj tým, že po polhodine sme vyhrávali 3:0. Ale je nutné dodať, že za stavu 1:0 aj súper mal príležitosti a možno keby skóroval a bolo by 1:1 určite by to bol ťažší zápas. V druhom polčase sme mali dostatok šancí, ktorými sme mohli premeniť a som rád, že sme Trabalíka rozchytali až v druhom polčase a nie v prvom. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, aj keď nás možno za druhý polčas budú kritizovať, ale rozhodlo to, že sme nepremenili šance, ktoré sme si po zmene strán vypracovali. Tiež si myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené," zhodnotil pre webstránku Tatrana Varga.