Správy

Výzva prešovskej radnice pre všetkých obyvateľov Mukačevskej: Aké kroky majú urobiť?

Mesto Prešov vyzýva všetkých obyvateľov Mukačevskej ulice v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome č. 7 zo 6. decembra. Čo potrebujú urobiť?

Ilustračný obrázok k článku Výzva prešovskej radnice pre všetkých obyvateľov Mukačevskej: Aké kroky majú urobiť?
Foto: Ľubomír Hudačko

Mesto Prešov vyzvalo všetkých obyvateľov Mukačevskej ulice, ktorým vznikli škody na majetku v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome č. 7, prípadne v súvislosti so zásahom záchranných zložiek na mieste nešťastia, aby nahlasovali škody na mestskom úrade.

Nahlásenie škôd

„Obyvatelia Mukačevskej ulice, ktorým tlaková vlna pri výbuchu plynu 6. decembra 2019 poškodila nehnuteľnosti, zariadenie interiéru bytov alebo motorové vozidlá, môžu vzniknuté škody osobne nahlásiť v Klientskom centre Mestského úradu v Prešove na Jarkovej ulici č. 26,“ uviedol. hovorca mesta Vladimír Tomek.

Prihlásiť sa podľa hovorcu môžu aj majitelia motorových vozidiel, ktoré boli poškodené počas zásahu záchranných zložiek v deň tragédie.

„Pri nahlásení škôd je potrebné doložiť potvrdenie o ich rozsahu z poisťovne alebo z polície, prípadne od správcu bytového domu, ktorý škody zaevidoval,“ doplnil Tomek s tým, že mesto všetky žiadosti v čo najkratšom čase posúdi a bude sa snažiť odškodniť obyvateľov Mukačevskej ulice formou jednorazových príspevkov.

Obyvatelia Mukačevskej č. 7 a 9 môžu do konca januára podávať žiadosti na vyplatenie jednorazových príspevkov na preklenutie zložitej životnej situácie na základe zásad, ktoré schválilo mestské zastupiteľstvo 11. decembra 2019.

Viac ako pol milióna

Mesto Prešov obyvateľom bytovky na Mukačevskej ulici č. 7 doteraz z oficiálneho účtu zriadeného na pomoc ľuďom zasiahnutým tragédiou prerozdelilo viac ako 523 500 eur. Na účte sú už takmer štyri milióny eur. Verejná zbierka potrvá do 31. januára.

V piatok 17. januára bol asanovaný, vyvezený a uskladnený celý zostávajúci skelet bytového domu. Na mieste zostala základová doska budovy pre vyšetrovanie zo strany polície. V Prešove je aj naďalej vyhlásená mimoriadna situácia.

A v obrazoch si pozrite aj to, ako kedysi vznikali na bytovke jej známe maľby. Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Obrazom: Dnes už zbúranú bytovku v Prešove maľovali pred 10 rokmi
19
Galéria

Hl. foto: archívne

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie