Ľubomír Hudačko Správy

Tajomník krízového štábu Peter Kulan: Prístup firmy z Košíc sa mi nepozdával, VIDEO

Firma z Košíc mala ponúkať práce na bytovke lacnejšie. Tajomník krízového štábu Peter Kulan však pre Dnes 24 tvrdí, že cenovú ponuku im nepredložili.

Zdroj: Dnes24.sk

Spoločnosť Slovak Assistance bezprostredne po nešťastí zasahovala pri odstránení vozidiel a odstraňovala i suť.

„Je pravda, že táto firma tam bola, dokonca som jej zadával isté práce a tie aj vykonávala,“ uviedol pre Dnes 24 tajomník krízového štábu Peter Kulan.

Kulan: Výmysel a klamstvo

Obchodný zástupca tejto firmy z Košíc však v našom videu povedal, že ponúkli práce za 400 000 eur. A reakcia od mesta podľa neho neprišla.

„Ťažko sa mi na to reaguje, samozrejme, že je to výmysel a klamstvo. Keby ja som bol na ich mieste, tak by som poslal mail s dopytom uchádzať sa o záchranné práce a s danou cenou,“ vraví ďalej Kulan.

Na otázky firmy, aký je ďalši postup im Kulan odpovedal, že ešte nebolo jasné, či sa bude asanovať len vrchná časť bytovky, alebo úplne celá.

„Oznámil som im, že je potrebné k tomu zaslať cenovú ponuku. Oni poslali len mail, že vedia vykonávať práce,“ vraví.

Firma podľa Kulana komunikovala neštandardne a poslala len informatívny email.

Prístup sa mu nepozdával

„Následne prišla s tým, že prišlo k ústnej komunikáciu a ponuke. Tento prístup sa mi však nepozdával. Keď do toho chceli ísť silou-mocou, mali ma kontaktovať aj na druhý deň a zaslať urgenciu,“ vysvetlil ďalej pre Dnes 24.

Podľa Kulana sa vynorila ponuka na internete až vtedy, keď finišovali asanačné práce. „Zrazu sa tvrdí, že to bolo ústne povedané. Je to ale nepodložené tvrdenie a nie je pravdivé. Ak vedeli napísať jeden mail, prečo nevedeli napísať aj druhý?“ pýta sa Peter Kulan.

V súvislosti s cenou za tieto práce padlo už aj trestné oznámenie, ktoré podal mestský poslanec Martin Eštočák.

Čo k ponuke prác povedal zástupca spoločnosti Slovak Asisstance Jaroslav Kučerov si už pozrite v priloženom vi­deu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie