Ľubomír Hudačko Rôzne

Kvôli prácam so sutinami z bytovky to v Prešove vrie: Ľudia žiadajú vrátenie peňazí!

Predbežná suma za odvoz sutín z bytovky na Mukačevskej v Prešove vyvoláva emócie. Pribúdajú aj žiadosti ľudí o vrátenie peňazí, ktorými prispeli na účet.

Zdroj: Dnes24.sk

Na sociálnych sieťach sa naďalej šíria rôzne dohady o zverejnenej sume za práce so sutinami zničenej bytovky v Prešove.

Túto tému pripomenul a rozoberal aj mestský poslanec Martin Eštočák. „Ako poslanci MsZ mesta Prešov, sme 13. januára 2020 podali podnet na kontrolu výberu dodávateľa a ceny záchranných prác v rámci mimoriadnej situácie hlavnému kontrolórovi mesta Prešov,“ uviedol poslanec MsZ v Prešove.

Peniaze neboli vyplatené

Podľa hovorcu mesta Vladimíra Tomeka, je objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12­.35 hod. na území mesta Prešov iba predbežná.

„Jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác. Peniaze doteraz neboli vyplatené a samotná úhrada bude zrealizovaná až po skontrolovaní vykonania jednotlivých úkonov,“ uviedol pre Dnes24.

Objavil sa však aj ďalší problém, ľudia začali žiadať vrátenie peňazí, ktorými prispeli na transparentný účet.

Žiadosti o vrátenie

„Začíname dostávať žiadosti občanov, ktorí prispeli na transparentný účet, aby sa im vrátili peniaze pre netransparentné konanie. Takéto osočovanie aj zo strany kolegov z mestského zastupiteľstva si vyprosím,“ uviedla rozladená primátorka Andrea Turčanová.

Poslanci na poslednom zastupiteľstve následne schválili prekontrolovanie objednávky na 1,1 milióna eur hlavným kontrolórom mesta. Primátorka tento krok privítala.

„Som rada, že bude prijaté uznesenie, aby hlavný kontrolór vykonal kontrolu, lebo ja naozaj nemám čo skrývať. Nič nerobíme netransparentne a všetko sa dá overiť, vrátane stavu na transparentnom účte,“ dodala na záver primátorka mesta Prešov.

V obrazoch si zároveň pozrite, ako vyzerá aktuálna situácia po búracích prácach zničenej bytovky na Mukačevskej ulici, nezabudnite ani na video.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Obrazom: Zo zničenej bytovky v Prešove ostala len základová doska
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie