Ľubomír Hudačko Správy

VIDEO: Na Švábskej ulici odstránili prepadnutú plošinu: Čo mohlo spôsobiť zrútenie?

Mestská polícia zabezpečila celé miesto na Švábskej ulici, kde došlo vo štvrtok podvečer k zrúteniu zábradlia. Prítomný bol aj statik.

Zdroj: Dnes24.sk

Miesto bolo podľa radnice skontrolované tak, aby sa mohli chodci bezpečne pohybovať v ostatných častiach nákupného a zdravotného strediska.

Demontujú zrútenú časť

„Zrútená časť bude ešte v piatok zdemontovaná a odvezená. Ďalšie potrebné úkony momentálne zabezpečí Správa a zimná údržba prešovských ciest, s.r.o.,“ uviedla tlačová referentka Msú v Prešove Lenka Šitárová.

Prístupovú bezbariérovú rampu k 1. poschodiu, z ktorej sa zrútilo zábradlie, v piatok 24. januára ráno podľa jej slov skontroloval statik.

„Zrútenie pravdepodobne zapríčinili kotviace prvky zábradlia. Statik vykonal obhliadku technického stavu rampy a na mieste vyhotovil fotodokumentáciu,“ pokračovala Šitárová.

Kontrola statika

Doručenie statického posudku mesto Presov očakáva v priebehu budúceho týždňa. Až následne bude rozhodnuté o ďalšom postupe.

„Prístup k zdravotníckym ambulanciám na prvom poschodí nákupného strediska je zabezpečený po schodisku v severnej časti objektu. Celé schodisko skontroloval statik, ktorý nenašiel žiadne nedostatky, ktoré by bránili jeho užívaniu,“ zakončila informácie.

Viac priamo z miesta si pozrite v priloženej fotogalérii a na videu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Obrazom: Odstraňovali zrútenú plošinu na Švábskej ulici
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie