Vyrazíte na ne tiež? Pozrite si naj akcie tohto víkendu v našom meste

Ktoré akcie by ste si podľa nás nemali nechať ujsť v našom meste počas tohto víkendu? Tu sú naše tipy...

Ilustračný obrázok k článku Vyrazíte na ne tiež? Pozrite si naj akcie tohto víkendu v našom meste
Foto: Ľubomír Hudačko

Deň soli

8. septembra 12.00 v Sklade soli

Prvý ročník kultúrneho podujatia, na ktorom si pripomenieme historickú udalosť návštevu cisára Františka II. Habsburského, ktorý v roku 1800 uviedol do prevádzky Varňu František a tak zahájil výrobu soli varením zo soľanky.

Festival dobrej chuti

do 8. septembra na Pešej zóne

Už po siedmykrát centrum mesta žije v duchu Festivalu dobrej chuti. Teší sa na vás vyše tridsať vystavovateľov. Bude dostatok jedla, piva a vína, tradičných remesiel ale aj hudby a zábavy.

Dobrovoľní hasiči deťom

9. septembra 10.00 ZŠ Májové námestie

Príďte s ratolesťami na školské ihrisko na ZŠ Májové námestie na Sekčove. Akciu moderuje a autogramy rozdávať bude Milan “Junior” Zimnýkoval. Sú pripravené ukážky hasičskej techniky, výstroja a výzbroja hasičov. Deti a samozrejme aj dospelí budú mať možnosť vyskúšať, aké je to byť “v koži hasiča”. Nesmie chýbať ani penová show. Podujatie bolo presunuté z konca augusta kvôli nepriaznivému počasiu.

Burzo Blšák

9. septembra 14:00 v Christianii

Poslaním Dobrého Bazáru je opäť podporiť kreatívnych hand made výrobcov, ktorí prídu na bazár ponúknuť to, čomu sa venujú, čo tvoria. Dobrý Bazár vytvára aj priestor pre všetkých tých, ktorí majú doma veci, ktoré sú síce stále funkčné, ale už ich nepotrebujú a môžu ich ďalej ponúknuť za symbolickú cenu.

Prešovská športová nedeľa

9. septembra 15:00 na Delni

Posledná tohtoročná športová nedeľa. Ide o letný projekt plný športu, zábavy a relaxu pre mladých aj veľkých v priestoroch prírodného kúpaliska.

Mlynček meľ

9. septembra 16.00 v Cafe Bridge

Divadlo Cililing pozýva malých aj veľkých na ďalšie divadelné predstavenie na námet Dobšinského rozprávky.

Tatran Prešov – Vardar Skopje

9. septembra 17.15 v Tatran Handbal aréne

V treťom kole SEHA League privítame úradujúceho majstra, Vardar Skopje. Nenechajte si újsť zápas proti poprednému európskemu mužstvu s hviezdami ako Dainis Kristopans, Timur Dibirov, Ivan Čupić a Daniil Shishkarev.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk