Kultúra

VÝBER týždňových prešovských podujatí: Mikulášska nádielka a štartuje aj Pavlovič cup

Kultúra bude v Prešove v kurze aj počas prvého decembrového týždňa. Na programe budú športové podujatia aj Mikulášska nádielka. Stačí si už len vybrať.

Ilustračný obrázok k článku VÝBER týždňových prešovských podujatí: Mikulášska nádielka a štartuje aj Pavlovič cup
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Chvíľka pri jasličkách

2. decembra 17:00 hod. v PKO

Na svoje si prídu milovníci hudby svetových hudobných skladateľov, goralskej muziky, tancov a spevov. Nebudú chýbať ani koledy, ktoré navodia tú pravú predvianočnú atmosféru.

Jahodové polia

3. decembra 19:00 hod. vo Wave

Na najmenšiu divadelnú scénu v Prešove prichádza najnevýpravnejšia nadnárodná konšpirácia, muzikál, ktorý navždy zmení alebo nezmení váš život. Hrajú: Zuzana Dancáková, Michal Kiník, Andrej Palko, Andrej Remeník, Miriam Ryšavá a Andrej Sisák.

Marek Szarvaš Projekt

4. decembra 20:00 hod. vo Wave

Ich debutového CD bolo nominované na najlepší slovenský jazzový album 2018. Originálna zmes jazz/pop/ethno hudby obsahuje energické improvizácie hudobníkov z Prešova a Košíc.

Party v 21.storočí

5. decembra 18:00 hod. v Šarišskej galérii

Výstava limitovanej kolekcie obrazov takmer zabudnutých slovenských párt a vencov. Prináša novodobý pohľad mladej generácie na takmer zaniknuté kultúrne klenoty Slovenska.

Mikulášska nádielka

6. decembra 16:00 hod. na Hlavnej

Aj tento rok sa malí Prešovčania môžu tešiť na bohatú Mikulášsku nádielku. Pripravených je množstvo prekvapení a súťaž o skvelé ceny.

Zbabraná hra

6. decembra 18:30 hod. v DJZ

Hra Henryho Lewisa, Jonathana Sayera a Henryho Shieldsa The Play That Goes Wrong (Zbabraná hra) získala v roku 2015 Laurence Olivier Award za najlepšiu komédiu, v roku 2016 cenu Moliere za najlepšiu komédiu, v roku 2017 cenu TONY za najlepšiu scénografiu a mnoho, mnoho ďalších.

VK Mirad PU Prešov vs. VK KDS Šport Košice

6. decembra 19:00 hod. v športovej hale Ľ. Podjavorinskej

Fanúšikovia športu spod vysokej siete majú ďalšiu šancu vychutnať si zápas najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže Edymax extraligy mužov 2019/2020. Tentoraz pôjde o derby medzi Prešovom a Košicami.

Pavlovic cup

7. decembra od 9.00 hod. v športovej hale Hotelovej akadémie

Už 11. ročník mládežnického turnaja futbalových mužstiev do 17 rokov.

Objavovanie Prešova

8. decembra 14:00 hod. pred MIC

Americký sen Michala Bosáka. Pri príležitosti 150. výročia narodenia si pripomenieme nášho najsvetovejšieho bankára, ktorý si splnil svoj americký sen a z chudobného chlapca bez peňazí sa vlastným úsilím a vôľou vypracoval z nuly na milionára a jedného z najvplyvnejších Slovákov v USA v minulom storočí.

Szidi Tobias & Band

8. decembra 18:00 hod. v PKO

Szidi Tobias patrí k výrazným hudobným osobnostiam nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike. Na koncertoch zaznejú nielen skladby z predchádzajúcich albumov, ale aj nové skladby, ako sú Dije, Okná dokorán, Já vím a ďalšie. Skladby s nádychom Vianoc si vypočujeme vo vynikajúcom prevedení charizmatickej speváčky, ktorá posúva prostredníctvom hudby a jedinečných textov svoj prejav za hranicu toho, čo môžeme nazvať posolstvom.

A v obrazoch si pozrite aj prvú snehovú nádielku v Prešove z pondelka 2. decembra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie