Správy

Vozidlá prešovskej MHD v druhej vlne koronavírusu: Aké opatrenia prijal dopravný podnik?

Podľa dopravcu všetky autobusy a trolejbusy vracajúce sa z denných a nočných liniek prejdú štandardnou očistou a aj dôkladnou dezinfekciou.

Ilustračný obrázok k článku Vozidlá prešovskej MHD v druhej vlne koronavírusu: Aké opatrenia prijal dopravný podnik?
Zdroj: Dopravný podnik Prešov

Denne sa vo vozidlách MHD v Prešove odvezú tisícky cestujúcich. Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) ich preto dezinfikuje každý deň.

„Prešovské vozidlá MHD patria už dlhodobo k najčistejším prostriedkom verejnej dopravy na Slovensku. Vzhľadom k mimoriadnej situácii kladieme dôraz na hygienu a čistotu aj pri každodennej údržbe vozidiel,“ tvrdí dopravca na svojej webstránke.

Čo ošetrujú

„Interiérové prvky ako madlá, sedadlá, označovače a dopytové tlačidlá dverí ošetrujeme dezinfekčnými prípravkami s vysokou účinnosťou proti baktériám a kvapôčkovým vírusom,“ dopĺňa informácie dopravca.

Navyše, komplexná dezinfekcia priestoru a hlavne čalúnených častí sedadiel je hĺbkovo ošetrená tlakovým rozprášením špeciálneho dezinfekčného roztoku.

V čase prvej vlny šírenia koronavírusu, od 6. 3. 2020 do 9. 7. 2020, prechádzali vozidlá podľa DPMP každodennou dezinfekciou, ktorá bola vykonaná ihneď po návrate vozidla z linky do vozovne.

Počet vozidiel

„V letných mesiacoch, teda v čase prepravovania nižšieho počtu cestujúcich a pomalšieho šírenia pandémie sa vozidlá podrobili tejto procedúre každý druhý deň. Doteraz prešlo dezinfekciou zhruba 5 500 autobusov a 2 700 trolejbusov. Vynaložené prostriedky boli vyčíslené na približne 31-tisíc eur,“ pridal tohtoročné nepredvídané štatistiky.

V čase nárastu prípadov ochorení na COVID-19 v druhej vlne pandémie preto dopravný podnik tvrdí, že znova pristúpil k režimu každodennej dezinfekcie.

V obrazoch si pozrite aj zábery zo zásahov hasičov voči divokej vode po daždi.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Večerné vyčíňanie vody v Prešove a okolí
10
Galéria
Zdroj: Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie