Správy

Vo Veľkom Šariši chystajú oddychovú zónu: Hlasy jej poslali ľudia z celej krajiny!

Ľudia z celého Slovenska rozhodli o projekte, ktorý získal v rámci grantového programu prémiu. Chystá sa tak oddychová zóna s obnovou včelstva.

Ilustračný obrázok k článku Vo Veľkom Šariši chystajú oddychovú zónu: Hlasy jej poslali ľudia z celej krajiny!
Foto: Ľubomír Hudačko

Ide o projekt oddychovej zóny vo Veľkom Šariši a obnovy včelstva. V aktuálnom ročníku programu Šariš ľuďom bola celková suma, ktorú si rozdelí 11 uchádzačov, zdvojnásobená na 32 000 eur.

Obnoviť stav včelstva

Novinkou sú projekty, ktoré v budúcom roku vytvoria priestor na bezpečnú socializáciu.

Spomenutú prémiu vo výške 2 000 eur na základe verejného hlasovania získal projekt Záhrada sv. Ambróza, ktorý bude realizovať občianske združenie (OZ) Novonatura.

Jeho cieľom je obnoviť stav včelstva a slúžiť by mal ako oddychová zóna pre občanov a turistov vo Veľkom Šariši.

Hmyzie domčeky

Návštevníci budú môcť stráviť čas v príjemnom prostredí, nazbierať si bylinky a dozvedieť sa niečo o účinkoch včelích produktov.

„Sme veľmi radi, že ľuďom sa náš projekt páči, a veríme, že jeho realizácia im prinesie ešte viac radosti. Budeme radi, ak sa v budúcom roku stretneme s našimi fanúšikmi priamo v Záhrade sv. Ambróza a spoločne sa budeme môcť tešiť z hmyzích domčekov, byliniek či včelej sauny,“ povedala Petra Vavreková z OZ Novonatura.

O podporu ľudí sa uchádzalo 11 projektov, ktoré pomáhajú obnove komunitného života utlmeného pre epidémiu ochorenia COVID-19, podporujú udržateľnosť a ochranu životného prostredia.

Rovnako prispievajú k obnove turistických atrakcií, ktoré sú symbolmi regiónu či sú späté s východoslovenským folklórom a tradíciami.

A v obrazoch si pozrite, ako kedysi pred fotoobjektívom pózovali srnky v neďalekej lokalite Kanaš.

Hl. foto: ilustračné

Srnčeky v časti Kanaš pri Prešove: Takto pózovali pred fotoobjektívom!
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Najčítanejšie