Ľubomír Hudačko Kultúra

Vedeli ste, aký hudobný poklad v Prešove máme? Komajota je záruka kvality, FOTO+VIDEO

Možno si to neuvedomujeme, ale v Prešove máme aj hudobný poklad menom Komajota. Tá na Stromoradí nedávno predstavila svoj nový koncertný program.

Zdroj: Dnes24.sk

Prešov, liaheň silných generácií hudobníkov vyprodukovala pred viac ako desaťročím aj kapelu, ktorá si ide svojou skromnou cestou a stále je vo forme. Komajota aj v roku 2019 naďalej zaručuje kvalitnú hudbu, no aj s niekoľkými odbočkami k iným netradičným projektom a s obmenenou zostavou.

Len tretia kapela

Po skupinách Chiki Liki Tu-A a Akustike sa stala Komajota ešte len treťou kapelou, ktorá vystúpila v sklade hudby na Stromoradí. Muzikanti pripravili nový koncertný program pre túto sezónu. Keďže klubové koncerty hrávajú veľmi sporadicky, rozšírili zoznam skladieb zo svojich albumov aj o ďalšie, ktoré vydali v rámci bočných projektov Úzka Krajina, MissAndTroops či The Ružbachs.

V koncertnej zostave s klávesákom Janym Pastirčákom a gitaristom Jurajom Kováčom sa na pódiu ako špeciálni hostia pridali na koncerte ešte aj Veronika Husovská a Ľuboslav Petruška. „Keď pred koncertnou sezónou skladáme program, tak riešime, ktoré skladby by mali do tej hodiny vojsť a väčšinou sú to single, ktoré fanúšikovia poznajú a potom je tam druhá polovica poskladaná z menej známych vecí,“ uviedol k téme spevák Martin Husovský.

Spolu so Stanom Čorejom skladajú pesničky aj pre vlastné b-side projekty, ktoré by sa na albumy Komajoty veľmi nehodili. „Stano Čorej robí dobrú hudbu a okrem Komajoty, ktorá nás spája, chceme prezentovať aj naše projekty a predstaviť ich ľuďom. Málokto tuší, že Komajota má aj iné šialené projekty. Ak si ich niekto vypočuje na Spotify alebo Youtube, tak odpadne a nebude veriť, že sme to my. Sme autori, chceme robiť hudbu, baví nás to. Preto stále hľadáme ten najjednoduchší komunikačný jazyk – hudbu, ako to dať dokopy, aby sme ľudí neodradili," dodal Husovský.

Bolo z čoho vyberať

Komajota má z prvých troch albumov množstvo hitov, k nim však za posledné roky pribudli ďalšie úspešné single ako Dym, Most, Schody, Do tla z Druhého Slnka (2015), Druhé Slnko, Strih, Nikam z albumu Priame Prenosy (2016) alebo aj Laura z najnovšieho počinu Potrubis (2018). A tak bolo z čoho vyberať. Rezonujú najmä chytľavé melódie so silným textom napríklad v piesňach Do Tla či Žolík.

Vypočujte si práve tieto ukážky z koncertu vo videu a nezabudnite si pozrieť aj pôsobivú fotogalériu od Tomáša Telepáka.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Kto neprišiel, nepočul silné skladby: Komajota doma potvrdila dobrú formu
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie