Kultúra

To by chceli aj iní: Na koncert prešovskej Akustiky sa nedostali desiatky ľudí, FOTO

Enormný záujem o koncert prešovskej kapely Akustika prejavili jej fanúšikovia. Dokonca až taký, že desiatky z nich sa naň ani nedostali.

Zdroj: YouTube.com

Slovenská reggae kapela odštartovala svoje prvé klubové turné vypredaným koncertom a to v sklade hudby na prešovskom Stromoradí. Niektorí fanúšikovia sa na koncert nedostali a spôsobili hudobníkom príjemné starosti. Pár z nich si to vynahradilo a na druhý deň vycestovali za Akustikou do Košíc.

Radosť z reggae

Akustika si na prešovský koncert pozvala dvoch špeciálnych hostí, Eda Klenu a Dzigi Džabura. Ten ale prišiel bez svojej kapely Black Revolution Band. V prípade oboch hostí sa hudobníci zhodujú, že sa im už pred rokmi páčilo, že niekto v Prešove koketuje s reggae muzikou. A nevadí, že Dzigi Džabur to robil v rámci Projektov, ktoré mal s ostatnými členmi Chiki Liki Tu-A. „Naša predstava bola spojiť ľudí z Prešova, ktorí akokoľvek zabŕdli do reggae počas svojej kariéry. Už v tom čase, keď sme ich videli naživo sme sa tešili, že niekto v našom meste hrá reggae.“

Edo Klena zažil Akustiku ešte pred rokmi, v trojčlennej zostave a pod iným názvom. Odvtedy sa rozrástli na deväťčlennú formáciu a posilnili tiež svoj akustický zvuk. S Klenom zahrali jeho pesničku Škaredý deň v Chujave vo vydarenej reggae verzii.

Ako malé decko

„Teraz je tá pesnička naozaj slušné reggae. Spievalo sa mi s nimi veľmi príjemne. Boli tam dychy, pulzujúca rytmika a veľká pohoda. Už na skúške som sa tešil ako malé decko. Bol to vydarený večer, o čom svedčí návštevnosť aj atmosféra. V Bratislave majú veľkú konkurenciu, ale oni to dajú. Ako Vlhová. Určite patria na Slovensku medzi špičku v žánri,“ pochválil svojich mladších spoluhráčov Edo Klena. Na východe hráva Akustika len v Prešove a Košiciach a hoci odtiaľ pochádzajú, viac koncertov mávajú na strednom a západnom Slovensku. Za tú krátku dobu, čo pôsobia na scéne dostávali veľa dopytov z rôznych miest, aby prišli zahrať do klubov.

Teraz ich vypočuli a premiérové klubové Zastavme svet tour mapuje tieto požiadavky. Najväčšou výzvou bude Žilina, kde skupina hrala len dvakrát. Akustika začala prvým koncertom v rodnom Prešove, kde cítia najväčšiu podporu a preto sa chceli fanúšikom odvďačiť tým, že ako prví uvidia nový premiérový program.

Ideálny štart

„Bol to ideálny štart, možno ešte lepší, ako som si myslel v ten deň ráno. Začali sa hrnúť ľudia a nie všetci sa dostali na koncert, čím nám spôsobili príjemné starosti. Začali sme v Prešove a keď to bude záujem od fanúšikov pretrvávať, veľmi radi ukončíme turné tam kde sme ho začali," dodal na záver.

Redakcii informácie sprostredkoval PR manažér Edo Kopček

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Viacerí sa tam ani nedostali: Prešovská Akustika vypredala úvod svojho turné
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie