Rôzne

V Prešove budú vínne slávnosti: Takéto lákadlá môžete zažiť pod holým nebom

V našom meste sa už onedlho uskutočnia Prešovské vínne slávnosti. Budú sa konať pod holým nebom. Sledujte, čo ponúknu...

Ilustračný obrázok k článku V Prešove budú vínne slávnosti: Takéto lákadlá môžete zažiť pod holým nebom
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Už 19. a 20. júla sa na Jarkovej ulici, na dvore za Centrom nezávislej kultúry Wave, bude nalievať víno a to až do bieleho rána. „Pár horúcich letných večerov, presnejšie v tretí júlový víkend, si môžete spríjemniť na Prešovských vínnych slávnostiach, ktoré sa budú konať pod holým nebom, na novom dvore pri Ortodoxnej synagóge,“ uviedol koordinátor podujatia Martin Leško.

Ten zároveň doplnil, že sa tam stretnú vynikajúce slovenské vinárstva, ktoré ponúknu viac ako 80 druhov tohto moku. A keďže popíjať nalačno nie je najšťastnejší nápad, váš apetít si budete môcť uspokojiť aj chutným jedlom, ktoré zaplní váš žalúdok.

„Večery obohatí skvelá hudba, ktorú po zotmení doplní svetelná šou. Nie je žiadnym tajomstvom, že víno robí ľudí veselšími, o atmosféru bude teda zaručene postarané,“ doplnil Leško.

Dodal, že podujatie je organizované ľuďmi, ktorí chcú vytvoriť tradíciu rozmanitých mestských open air akcií. „Cieľom je spájať Prešovčanov, pritiahnuť ich do centra mesta a vrátiť zábavu do ulíc. Vstup na podujatie je bezplatný,“ doplnil Leško.

A viete, že už onedlho si budete môcť kúpiť prešovskú nulovú eurobankovku? Pozrite si jej podobu v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Lákavý suvenír: V metropole Šariša si budete môcť zadovážiť nulovú eurobankovku
1
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie