Iné športy

V boji o bronz začali úspešne: Prešovskí volejbalisti vedú v sérii o kov 1:0

Prešovčania majú prvý bod. Sériu na 3 víťazné duely odštartovali úspešným prvým domácim zápasom výhrou 3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 26:24).

Ilustračný obrázok k článku V boji o bronz začali úspešne: Prešovskí volejbalisti vedú v sérii o kov 1:0
Zdroj: Vkmiradpupresov

Napínavá 5-zápasová bitka o finále sa pre mužov VK Mirad PU Prešov zavŕšila pred týždňom v Nitre po krutej prehre 3:2 v zápase aj celej sérii. Tak, ako v minulej sezóne obhajujú Šarišania bronz a opäť proti súperovi z východného Slovenska.

Úvod zápasu mal vláčny priebeh. Hosťom sa nedarilo na podaní. Domáci bez väčšej námahy kontrolovali vývoj celého setu (25:18). Druhé dejstvo začali lepšie hostia a prvýkrát v zápase viedli. Za stavu 9:9 pomohol kapitán Prešova Martin Sopko svojmu družstvu šnúrou 4 bodov v rade k náskoku. Pri 6-bodovom vedení dal prešovský tréner priestor lavičke, ale keďže hostia prejavili náznak vzdoru, na ihrisko sa vrátila pôvodná zostava. Set vyhrali domáci po pokazenom servise Svidníka rozdielom 25:22. Napínavej hry sa diváci v prešovskej hale Spojenej školy dočkali až v treťom sete.

Hostia zlepšili servis a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Svidníčania v závere setu otočili 2-bodový nepriaznivý vývoj na 2-bodové vedenie a napriek snahe Prešova o ukončenie zápasu, zisk prvého setu potvrdil pre hostí bývalý hráč Prešova, smečiar Marcel Lux na 23:25.

Hostia sa za výdatnej podpory svojich fanúšikov, ktorí merali cestu do Prešova, chopili ponúknutej šance a iskrivá atmosféra pokračovala aj vo štvrtom sete. Pevnejšie nervy mali na konci setu domáci a zápas do tajbrejku nepustili. Vo svoj prospech využili druhý mečbal po zablokovaní Luxa výsledkom 26:24.

Hlasy po zápase

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Prvé dva sety z našej strany v takom ľahšom tempe. Svidník veľa chyboval, my sme z toho ťažili. Od tretieho setu hostia obmedzili chyby na podaní. Mali sme problém sa dostať do tempa. Chalani to po dvoch setoch mali v hlavách vyhrané, ale skóre o tom ešte nesvedčilo. Nakoniec sme museli bojovať o každú loptu. V stredu ideme do Svidníka, bude tam búrlivá atmosféra. Hlavne v hlavách musí byť výkon úplne iný. Tu mi chýbali u niektorých hráčov výraznejšie emócie.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Prvé dva sety sme predviedli katastrofálny výkon na servise. V tejto činnosti viac hrali moji chalani sami so sebou ako proti súperovi. Klobúk dolu, že sa dokázali v treťom sete pozbierať. Zápasu nechýbali emócie, ako sa na východniarske derby patrí. Tešíme sa na najbližší zápas.“

• VK Mirad PU Prešov – TJ Slávia Svidník 3:1 (18, 22, –23, 24)
  • 106 minút
  • na zápasy: 1:0
  • Séria o bronz pokračuje zápasom v Mestskej športovej hale vo Svidníku v stredu (4.4.201) o 17:00 hod.
  • Najlepší hráč zápasu: Vladimír Katona (Prešov)