Ľubomír Hudačko Kultúra

Užite si voľné dni naplno: Je tu víkend a toto môžete v Prešove zažiť

Ani sme sa nenazdali a je tu ďalší víkend. Čo zaujímavé môžete počas neho v Prešove zažiť? Naše redakcia vám prináša hneď niekoľko tipov.

Ilustračný obrázok k článku Užite si voľné dni naplno: Je tu víkend a toto môžete v Prešove zažiť
Foto: Ľubomír Hudačko

Bardejovský Jarmok

od 24. augusta 10.00 do 27. augusta v Bardejove

Obľúbené podujatie nielen pre obyvateľov Bardejova. V programe vystúpia kapely ako Medial Banana, Celeste Buckingham, Kandráčovci či Horkýže slíže.

Šváby v akcii 5

26. augusta od 9.00 do 27. augusta 18.00 na Važeckej ulici

Sídliskový festival športu a umenia, tento rok oslavuje 5. narodeniny. Posledný augustový víkend sa môžete tešiť na amatérske športové turnaje vo volejbale, streetballe, tenise, florbale a futbale. K dispozícii budú aj rôzne workshopy, hudobné a tanečné vystúpenia, súťaže, tombola či tvorivé dielne pre najmenších.

Pavlovitz&Kir­szenbaum

26. augusta 20:30 – 22:30 v Christianii

Dvojčlenný krakovský projekt Kirszenbaum spája niekoľko navzájom odlišných hudobných svetov – koncert.

3. Prešovský cyklomaratón

26. augusta 13:00 – 20:00 Hlavná

Podujatie v štýle voľnej cyklistiky je určené pre širokú verejnosť s cieľom ochrany a podpory zdravia prostredníctvom cielenej telesnej aktivity. A to aj ako prevencia civilizačných ochorení so zameraním na pozitívny vplyv cykloturistiky na zdravie a ponesie sa pod heslom „Vypnime počítače, televízory, opusťme gauče a hor sa do prírody.“

Leto s Rákocim

27. augusta od 15.00 v Rákociho paláci

Predstavia sa Folklórny súbor Starišan z Prešova a Rozmarín z Hincoviec, speváčka ľudových piesní Eva Hrabková, Vladimír Vaľuš – gajdičiar, mladé talenty Martin Nogrády a Ľubo Šebej.

Koncert v Synagóge

27. augusta 18:00 – 20:00 v Ortodoxnej synagóge

V nedeľu sa bude konať aj koncert absolventov majstrovských interpretačných kurzov Dagmar Livorovej. Program zahrnú operné árie velikánov hudby ako Mozart, Puccini, Donizzetti, Janáček,Dvořák, Bizet či Čajkovskij.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie