Kultúra

Ďalšia veľkolepá udalosť v meste: V prešovskom divadle si zahrá rodák Juraj Kukura

V Prešove uvidíme veľkolepé predstavenie. Do svojho rodného mesta zavíta Juraj Kukura a to s hrou Bratia Karamazovci. Je sa preto na čo tešiť.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia veľkolepá udalosť v meste: V prešovskom divadle si zahrá rodák Juraj Kukura
Zdroj: TASR

Divadelnú hru Bratia Karamazovci v podaní pražského Činoherného klubu uvidia v stredu 6. septembra aj Prešovčania. Vo svojom rodnom meste sa v hlavnej úlohe predstaví Juraj Kukura. Dostojevského román Bratia Karamazovci patrí k jeho najčastejšie spracovávaným dielam. Dramatizáciu, ktorú vytvorili herci pražského Činoherného klubu, uvidia v hosťovskom predstavení aj Prešovčania.

Oslava výročia

Stane sa tak na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského a bude jedným z mnohých kultúrnych príspevkov v rámci osláv 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove. „Rozhodne je to jedna z najsilnejších inscenácií tohto roku, ktorá je naviac plná výborných hereckých výkonov,“ skonštatoval vo svojom hodnotení Lukáš Křížek z Divadelných novín, v ktorých ankete sa táto hra stala divadelnou inscenáciou roku 2015.

Režisér Martin Čičvák príbeh pokrvnej vraždy otca Karamazova a jej fatálnych následkov na synov, zasadil do modernej doby. Charizmatický herec, prešovský rodák, Juraj Kukura v nej stvárnil práve despotického otca.

Najlepší herecký výkon

Za svoj herecký výkon v tejto inscenácii získal prestížnu cenu Divadelních novín za najlepší herecký výkon sezóny 2014/2015, ktorá sa udeľuje v rámci všetkých divadelných žánrov. Okrem toho bol za postavu Fjodora Karamazova nominovaný na výročnú Cenu Thálie českej Hereckej asociácie a na Cenu divadelnej kritiky 2015, udeľovanej renomovaným českým časopisom Svět a divadlo.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie