Správy

Už je tam obmenený asfalt: Na Sekčove vodiči jazdia po vynovenej križovatke

Už si to povrch na Sekčove pýtal niekoľko mesiacov. Vodiči na prešovskom sídlisku sa dočkali a už jazdia po vynovenej križovatke, čo je dobrá správa.

Ilustračný obrázok k článku Už je tam obmenený asfalt: Na Sekčove vodiči jazdia po vynovenej križovatke
Zdroj: Mesto Prešov

Ide o úsek Armádneho Generála Svobodu – Zemplínska. V uplynulých dňoch tam vymenili rozpadnutý asfalt a poškodené vpusty dažďovej kanalizácie. Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, opravené sú už aj zálivy na neďalekej zastávke Martina Benku, ktoré slúžia pre vozidlá MHD.

Vytvárali sa koľaje

„Starý asfalt bol dlhodobo poškodený sieťovými rozpadmi a v blízkosti svetelnej signalizácie sa na vozovke vytvárali koľaje od ťažkých nákladných vozidiel. V rámci rekonštrukcie bola zrealizovaná oprava poškodenej vozovky v pravých jazdných pruhoch v oboch smeroch cesty. Oprava spočívala vo výmene podkladových vrstiev, ich stabilizácii a položení nového asfaltového krytu,“ uviedol Tomek s tým, že pri Zemplínskej ulici vymenili aj cestné obrubníky.

Okrem toho boli opravené aj vjazdy a výjazdy zo zastávkových zálivov na susednej zastávke MHD. Na ceste pribudlo taktiež nové vodorovné dopravné značenie.

Súčasťou rekonštrukcie križovatky bola tiež oprava a sfunkčnenie dažďovej kanalizácie.

Voda nemala kam odtekať

„Keďže dažďová voda nemala kde odtekať, degradovalo sa podložie a následné poklesy bez odvodnenia nebolo možné opraviť. Nevyhovujúce podložie preukázala aj tlaková skúška. Poškodené uličné vpusty dažďovej kanalizácie boli kompletne vymenené. Zrealizované bola aj oprava drenážneho systému,“ dodal Tomek.

Práce realizovala spoločnosť MP Kanal. Odhadovaná cena celej rekonštrukcie je 70 467,85 eur.

A v obrazoch si pozrite aj archívne zábery zo začiatku histórie sídliska Sekčov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Archívne snímky najväčšieho sídliska v Prešove
6
Galéria
Zdroj: Krajské múzeum Prešov
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie