Správy

To tu ešte nebolo: Na prešovských cestách prvýkrát položia protihlukový asfalt

Uzávierka prešovských ulíc sa predĺži. Na cestách v centre mesta totiž bude prvý raz použitá protihluková asfaltová zmes.

Ilustračný obrázok k článku To tu ešte nebolo: Na prešovských cestách prvýkrát položia protihlukový asfalt
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Špeciálna asfaltová vrstva bude položená na vozovke v závere rekonštrukcie ulíc Hviezdoslavova a Štefánikova. Uzávierka spomenutých ulíc, ako aj Ulica Biskupa Gojdiča sa však zo začiatku prázdnin predĺži do 16. augusta. Informoval o tom hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Neboli zakreslené

„Dôvodom predĺženia uzávierky ulíc je meškanie dodávok stavebných materiálov a technológií v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Zdržanie však spôsobilo aj množstvo inžinierskych sietí, ktoré neboli zakreslené v príslušnej dokumentácii a boli objavené až počas samotnej realizácie stavebných prác,“ uviedol Tomek a doplnil:

„Tieto siete museli byť preložené dodatočne, čo ovplyvnilo plynulosť prác na objekte obchodného centra a v jeho tesnej blízkosti.“

Okolité cesty zostanú podľa neho uzavreté o niečo dlhšie aj z dôvodu nasadenia výškovej techniky – žeriavu, ktorý bude zdvíhať stavebný materiál a jednotlivé prvky technológie na objekt obchodného centra.

Namiesto križovatky kruháč

Starú križovatku pod niekdajším obchodným domom nahradí kruhový objazd, ktorý bude prepájať spomínané ulice s vjazdom a výjazdom do dvojpodlažného podzemného parkoviska s kapacitou takmer 500 parkovacích miest, ktoré vznikne pod novým obchodným centrom.

Rozsiahlou rekonštrukciou prejdú aj cesty a chodníky v okolí rozostavaného obchodného centra. Investícia bude financovaná zo súkromných zdrojov bez finančnej účasti mesta Prešov.

„Obchádzková trasa pre automobilovú dopravu je počas uzávierky ulíc Štefánikova a Hviezdoslavova v smere z Masarykovej ulice vedená po uliciach Grešova, Lesík delostrelcov a Kapitána Nálepku, v smere od ulíc Grešova a Hlavná je vedená po Masarykovej ulici a ďalej sú oba obchádzkové smery obojsmerne vedené po uliciach Partizánska, Pavlovičovo námestie, Zápotockého, respektíve Tarasa Ševčenka, Požiarnická a Okružná,“ priblížil Tomek.

A v obrazoch nájdete aj netradičné riešenie výtlku na ceste pri Prešove.

Obrazom: Výtlk niekto na východe vyriešil po svojom
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: archívne

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie