Správy

Toto je on: Zoznámte sa s prvým Prešovčanom roka 2019, je ním malý Miško, FOTO

Chlapček menom Miško sa stal prvým Prešovčanom nového roka 2019. Navštívila ho aj primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

Ilustračný obrázok k článku Toto je on: Zoznámte sa s prvým Prešovčanom roka 2019, je ním malý Miško, FOTO
2
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov

Miško sa narodil polhodinu po polnoci 2. januára 2019 v Gyneko­logicko-pôrodníckom pavilóne FNsP v Prešove. Jedným z prvých gratulantov bola aj primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová, ktorá prvého Prešovčana narodeného v roku 2019 navštívila.

Čo im odovzdala

„Mladým rodičom odovzdala okrem finančného daru aj niekoľko drobností, ktoré bude malý Miško potrebovať v prvých dňoch svojho života. Mladej rodine zaželala predovšetkým zdravie, ale aj trpezlivosť pri výchove syna. Zároveň poďakovala zdravotníckemu personálu, ktorý sa stará nielen o pani Líviu a malého Miška, ale všetky mamičky v rámci FNsP v Prešove,“ uviedla hovorkyňa mesta Prešov Eva Peknušiaková.

Aj napriek tomu, že rodičia malého Miška žili dlhodobo v Prahe, rozhodli sa pre návrat do rodného mesta, a tak sa v Prešove môžeme tešiť z prvého novoročného bábätka.

Bez výraznejších komplikácií

„Miškov príchod na svet prebehol bez výraznejších komplikácií, avšak kvôli menej citeľným pohybom bábätka pred pôrodom sa lekári rozhodli pre sekciu,“ doplnila Eva Peknušiaková. Malému Miškovi a jeho mamičke prajeme veľa zdravia, lásky a krásnych okamihov v kruhu jeho rodiny.

Nezabudnite si pozrieť aj priloženú fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

OBRAZOM: Prvým Prešovčanom roku 2019 je tento utešný chlapček
2
Galéria
Zdroj: Mesto Prešov
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie