Ľubomír Hudačko Hokej

Chvályhodný výsledok v hokejovom zápase Prešovčanov. Tí zdolali zdecimovanú Prievidzu tenisovým výsledkom 6:0, čím si udržali kontakt so špicou. Fanúšikov musí tešiť aj skvelá defenzíva, doposiaľ kone inkasovali len druhý najnižší počet gólov!

Ilustračný obrázok k článku Tenisový kanár v zápase Prešovčanov: Nadelili súperovi debakel a teší aj druhá najlepšia obrana!

Lepšie je na tom s obranou už len Bardejov, ktorý inkasoval 38 gólov.

Stretnutie pred ledva stovkou skalných bolo jasnou záležitosťou Prešova. Domáci tím, ktorý nedokázal postaviť ani tri celé formácie strelil v predošlých dvoch zápasoch len jeden gól a inkasoval ich presne 20. V úvode mala Prievidza možnosť presilovky po vylúčení Igora Jaroša, no využiť ju nedokázala.

Vedenia sa Šarišania ujali v 13. minúte, kedy sa presadil Filip Pekarčík. O necelé dve minúty prerušil svoje bodové suchoty Michal Kivader presným zásahom 2:0. Na konci tretiny mali Prešovčania možnosť prvej presilovky, avšak tretíkrát puk za chrbát Majeríka nedostali. To sa podarilo až v 25. minúte bývalému hokejistovi MŠHK, Jakubovi Matejkovi.

Asistenciou sa na jeho góle podieľal aj Dominik Duplinský, pre 17-ročného mladíka je to prvý kanadský bod medzi seniormi. To isté sa podarilo aj Stanislavovi Tomkovi, ktorý zabezpečil svojmu tímu pred druhou prestávkou vedenie o štyri góly. Poslednú dvadsaťminútovku otvoril v 47. minúte piatym presným zásahom Igor Jaroš.

Ten istý hráč sa o pár minút musel pobrať nútene do šatne, keď schytal dvojminútový trest za nedovolené bránenie a rozhodca mu za nešportové správanie udelil neskôr aj osobný tresť do konca zápasu. Jaroš bol do toho momentu jediným vylúčeným hráčom na strane Prešova. Poslednýkrát lovil brankár Majerík puk zo siete v 54. minúte, keď na končených 6:0 stanovil Martin Hájnik.

MŠHK Prievidza – PHK 3b Prešov 0:6 Góly: 13. Pekarčík (Pavlovský, Vartovník), 15. Kivader (Chalupa, Guntáš), 25. Matejka (Hajnik, Duplinský), 36. Tomko (Jaroš), 47. Jaroš (Čopák, Chovan), 54. Hájnik (Vartovník) Strely na bránu: 19:45 Vylúčenia: 4:7 Presilovky: 0:1 Oslabenia: 0:0 Diváci: 117

Zostava PHK 3b Prešov: Borároš – Vartovník, Guntáš, Kobeľa, Chovan, Novický, Komloš, Macko, Tomko – Pavlovský, Tomčák, Pekarčík – Hájnik, Matejka, Duplinský – Jaroš, Čopák, Potoček – Chalupa, Kivader, Ferenc

Text: Lukáš Rusňák, foto: PHK Prešov