Kultúra

Špinuška, Objavko aj koncert Ščamby: Aj to sú podujatia v Prešove do konca týždňa

Do konca týždňa nás v meste čakajú ešte zaujímavé kultúrne podujatia. Veď si to pozrite v prehľade, kde nájdete aj Špinušku, či prešovské Objavko.

Ilustračný obrázok k článku Špinuška, Objavko aj koncert Ščamby: Aj to sú podujatia v Prešove do konca týždňa
Foto: Ľubomír Hudačko

Kino Pocity: Parazit

7. januára 19.30 hod. v Stromoradí

Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok.

Ostali hlupákmi

8. januára 19.00 hod. v Divadle Alexandra Duchnoviča

Ukrajinský komédiograf Marko Lukič Kropivnickij sa nám po roku predstaví ďalšou veselohrou Ostali hlupákmi. 12 dievok na vydaj a žiaden ženích , aspoň nie na prvý pohľad.

Ščamba

9. januára 18.00 hod. v Kine Scala

Hudobná skupina Ščamba z východu ponúka veselý koncert plný svojich najväčších hitov: Dedina, Na mne nikto nemá, Kameň … a veľa ďalších, ktoré prestriedajú hovorené vstupy humorného slova.

Hviezdy nášho neba

9. januára 18.00 hod. v planetáriu

Program pod umelou hviezdnou oblohou zameraný na niektoré exotické objekty vesmíru.

Saturnin

9. januára 18.30 hod. v DJZ

Divadelná komédia Saturnin vznikla v roku 2006 ako dramatizácia populárneho rovnomenného Jirotkovho románu. Rozpráva príbeh sluhu, ktorý sa stáva pánom svojho pána.

Jiří Dědeček

10. januára 19.00 hod. vo Viole

Nezabudnuteľnú dvojicu vytvoril s Janom Burianom, s ktorým roky vystupoval a s ktorým vydal i niekoľko platní a kníh. Mnoho ďalších albumov vydal samostatne. Knižne mu vyšli piesňové texty, prózy, preklady a tiež niekoľko zbierok básní.

Katarína Korček & Jerguš Oravec

10. januára 20.30 hod. v Christianii

Katarína Korcek, speváčka pôvodom z USA, sa preslávila už v 90. rokoch z pôsobenia v kultovej skupine Made II Mate. Jerguš Oravec je gitarista a spevák pôsobiaci vo svojom triu 3JO a Youniverse.

Malalata All night

10. januára 21.00 hod. v Stromoradí

Malalata je 13 rokov synonymom pre jedinečnú fúziu balkan beats, gypsy music, cumbie a reggae. Každé vystúpenie DJského dua je nespútanou show plnou nákazlivej energie a 100% nasadenia.

Oldies Video párty

10. januára 22.00 hod. v R2 Music clube

Prvá tohtoročná Oldies Video párty, kde tie najlepšie nestarnúce hity budete nie len počuť, ale aj vidieť. Tie najlepšie Oldies hity namieša DeeJaySte.

Objavovanie Prešova

12. januára 14.00 hod. pred MIC

Spolu s historikom Patrikom Derfiňákom sa dozviete o troch významných osobnostiach a popri ich životných osudoch, úspechoch i pádoch aj to, čo mali spoločné a v čom boli odlišní Imrich Hodossy z Malého Šariša, Pavol Szineyi Merse z Jarovníc a Imrich Ghillányi z Fričoviec.

Špinuška

12. januára 16.00 hod. vo Viole

Máte plnú hlavu zákazov a príkazov? Musíte byť dokonalé? Učesané, umyté, poslušné a tichučké? Už nič nevysvetľujte a vezmite rodičov do divadla.

A v obrazoch si pozrite aj pohľad na novoročný ohňostroj v Prešove Nájdete ho v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Silvester bez ohňostroja v Prešove? Ľudia si urobili vlastný
6
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie