Ľubomír Hudačko Správy

Smutný osud chutnej maškrty, už si ju viac neobjednáme: V Prešove KONČÍ ďalšia prevádzka

Hoci si v Prešove našli okruh fanúšikov a je to aj ich domáce mesto, nestačilo to, aby dokázali prežiť. Nepomohli ani úvery, ktoré načerpali na rozvoj.

Ilustračný obrázok k článku Smutný osud chutnej maškrty, už si ju viac neobjednáme: V Prešove KONČÍ ďalšia prevádzka
7
Galéria

Po viac ako roku prevádzky padlo rozhodnutie prešovskú pobočku piroHi! zatvoriť. Na ich čele stojí so svojími spolupracovníkmi Tomáš Tejbus, niekdajší šéfkuchár v Grand Hoteli Kempinski.

Nestačilo to

Pre Prešov Dnes24 hovorí aj o tom, že hoci si v našom meste našli okruh fanúšikov a je to aj ich domáce mesto, nestačilo to, aby dokázali prežiť.

Nie je to pritom prvá prevádzka, ktorá mala finančné ťažkosti. V Prešove skončili v nedávnej dobe aj viaceré iné.

Tomáš Tejbus pre Dnes24.sk potvrdil koniec prevádzky piroHi! v Prešove.
Tomáš Tejbus pre Dnes24.sk potvrdil koniec prevádzky piroHi! v Prešove. / Zdroj: Facebook.com/PiroHI!

Peniaze sú preč

„Investovali sme aj do digitálneho či off-line marketingu. Žiaľ, po finančnom krvácaní, ktoré sa spustilo počas pandémie sa nám nepodarilo stabilizovať obraty natoľko, aby sme dokázali prežiť. Nepomohli ani úvery, ktoré sme načerpali na rozvoj a budovanie nových prevádzok, peniaze sú preč a ostali len splátky,“ hovorí Tejbus.

Aj preto sa rozhodli optimalizovať výdavky a v Prešove končia.

„Aj naďalej však budeme vyhľadávať ďalšie možnosti spoluprác v rámci franšízy, ktorú ponúkame. Naším klientom je aj Foodtruck piroHi!, ktorý ste mohli stretnúť na Street food festivale,“ spresnil Tejbus.

Naďalej sa plánujú venovať nastavovaniu procesov vo vnútri firmy, pracovať na sortimente a kvalite pirohov a služieb, atraktivite pre franšizantov a najmä prinášať plné brušká a úsmev na tvár cteným zákazníkom.

Len do štvrtka

Dobrou správou však je, že jednu prevádzku si ponechávajú, tá dokáže na seba bez problémov zarobiť.

„Naši fanúšikovia nemusia zúfať, prevádzka v Košiciach ostáva naďalej otvorená, nájdu nás na Mäsiarskej ulici. Veríme, že sa opäť postavíme na nohy a naplníme náš pôvodný plán, dopriať piroHi! každému okresnému mestu na Slovensku,“ dodal na záver Tejbus. PiroHi! v Prešove si tak môžete vychutnať už len posledný deň vo štvrtok 25. augusta 2022.

archívne foto

Objektívom: Ochutnávali sme PiroHi! v Prešove
7
Galéria

Viac správ z Prešova a okolia:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM