Po piatich prehrách sa Prešovčania radovali z triumfu. Naďalej však okupujú až 11. miesto v extralige.

Ilustračný obrázok k článku Rozhodlo až predĺženie, ale KONEČNE to prišlo: Hokejisti Prešova vyhrali nad Michalovcami
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili v 48. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení. Ruský útočník Alexander Avcin rozhodol v 65. minúte zápasu a domáci uspeli po piatich prehrách za sebou.

Prešov vďaka triumfu zostal na 11. priečke s dvojbodovým náskokom pred Nitrou.

HC MV Transport Prešov – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 pp (1:0, 2:1, 0:0 – 1:0)

• Góly: 14. Gerlach (Fekiač), 23. Avcin (Džugan, Giles), 65. Avcin (Campagna) – 22. Žitný (Osburn, Lapšanský), 32. Bezúch (Buc).
  • vylúčení: 2:4 na 2 min.,
  • presilovky: 0:0,
  • oslabenia: 0:0,
  • 982 divákov.
  • Prešov: Bespalov – Ľalík, Giles, Turan, Rajnoha, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel – Gerlach, Girduckis, Nauš – Sýkora, Šimun, Campagna – Ščurko, Avcin, Krajč – Žilka, Klíma, Ďžugan – K. Jendroľ
  • Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Macejko – Zabusovs, Suja, Paločko – Žitný, Valentini, Lapšanský – Bjalončík, Buc, Bezúch – Vašaš, Galamboš, Chalupa