Futbal

Príprava futbalistov Tatrana Prešov: Prvý zápas prehrali, Poprad už ale zdolali

Futbalisti Prešova majú za sebou dva zápasy v Zimnej Tipsport lige. Na turnaji má Tatran zatiaľ na konte jednu výhru a jednu prehru.

Ilustračný obrázok k článku Príprava futbalistov Tatrana Prešov: Prvý zápas prehrali, Poprad už ale zdolali

V úvodnom zápase Šarišania nestačili na Prostějov, prvé víťazstvo si však pripísali proti Popradu. V súboji dvoch celkov z druhej ligy sa zrodil triumf Prešova 3:0. „V zápase sme ukázali dobré veci týkajúce sa prechodovej fázy. Mladí hráči dobre pochopili taktický zámer, ukázali, že majú kvalitu a zápas zvládli,“ zhodnotil hlavný kouč Tatrana Anton Mišovec.

Prvý gól vsietil v 38. minúte Švec, druhý dal po hodine hry Mitrovič a potom rozhodol Špilár. „V prvom aj v druhom zápase sme mali približne rovnaký počet šancí. Proti Prostějovu sme ich nepremenili. V zápase s Popradom sme mali hlavne v prvom polčase tri dobré možnosti, vyšla až štvrtá. Oproti prvému stretnutiu sa nám podarilo lepšie zvládnuť druhý polčas," dodal Mišovec.

Tréner Prešova poslal v závere stretnutia do hry aj nového hráča Mareka Kozela, ktorý sa do prípravy Tatrana zapojil v pondelok. Tretí zápas v rámci turnaja Zimná Tipsport liga odohrajú Prešovčania v utorok 15. januára v Ostrave proti prvoligovému Baníku.

1. FC Tatran Prešov – FK Poprad 3:0 (1:0)

• Góly: 38. Švec, 60. Mitrovič, 68. Špilár
  • Zostava Prešova: Vinclér – Maguľák, Ondrej, Mitrovič (78. Kozel), Luterán – Kraľovič (80. Oravec), Maník, Strachan, Olejník – Špilár (70. Hricov), Švec (84. Dzuričko).

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Prešovský Velodróm je opäť o čosi krajší. Kliknite si na aktuálnu fotogalériu.