Šport

Bojovali, ale favorit bol nad ich sily. Futsalisti FK Prešov v zápase proti vedúcemu tímu tabuľky takmer celé stretnutie držali krok, body však získal iba ich súper. Hoci, rozhodujúce momenty padli až v závere vyrovnaného duelu...

Ilustračný obrázok k článku Prešovskí futsalisti doma nestačili na lídra tabuľky: Vyrovnanú partiu rozhodli až momenty v závere zápasu

Favorita dokázali poriadne potrápiť, napokon však na svojom ihrisku majstrovi podľahli. Hostia rozhodli o svojej výhre 5:2 až na konci duelu.

Gól padol už v 19. sekunde

Domáci hneď po rozohrávke stratili loptu, Bratislavčania to využili na otvárací gól. Padol už v 19 sekunde a zdalo sa, že pre hostí to bude jasná záležitosť. V ďalšom priebehu však Prešovčania nielenže hru vyrovnali, ale získavali si čoraz väčšiu prevahu. Smerom dopredu boli aktívni, strely Mihoka, Biľa ani Sedláka však neuspeli. Domáci sa nevzdávali a ešte v prvej časti hry stav vyrovnali. Po šiestom faule hostí premenil v 15. minúte pokutový kop Serbin. V druhom polčase sa obhajcovia titulu ujali vedenia, diváci však mohli sledovať vyrovnaný priebeh. Hrozili obidva celky, napríklad Haľko trafil brvno domácej svätyne. Vzápätí Adam nastrelil ľavú žrď.

Štyri minúty pred koncom duelu však kopali hráči úradujúceho slovenského šampióna pokutový kop, do dvojgólového vedenia poslal hostí svojím tretím gólom v zápase Brunovský. Hneď potom bol vylúčený hráč Slov-Maticu Rafaj. Presilovú hru Šarišanov využil kapitán Prešova Martin Biľ a znížil stav na 2:4. Ten istý hráč mal vzápätí na halovke kontaktný gól, ale nepodarilo sa mu trafiť do odkrytej bránky. Pri hre domácich bez brankára dal definitívnu podobu výsledku Bratislavčan Haľko, ktorý svojím presným zásahom v posledných sekundách zápasu stanovil na konečných 5:2 pre hostí.

Tréner Prešova: Chýbalo premieňanie šancí

António Hernandéz (tréner FK Prešov): „Výsledok pre nás nie je pekný, ale predvedená hra sa musela všetkým páčiť. Som veľmi spokojný s výkonom mužstva, pretože sme nenastúpili v plnej sile. Všetci, ktorí dostali šancu, ukázali, že hrať vedia. Dokázali sme potrápiť favorita, skoro sme ho obrali o body. Po prvom polčase to vyzeralo veľmi dobre, nezachytili sme však úvod druhého dejstva. Chýbalo tomu premieňanie šancí, vypracovali sme si ich veľa. Mali sme krátke striedania a to bol cieľ, aby všetci vládali hrať. Pochvala patrí všetkým hráčom za bojovnosť, ďakujem divákom za vynikajúcu atmosféru, boli našim šiestym hráčom. Dúfam, že deň, kedy vyhráme nad Slov-Maticom príde vo finále.“

Martin Rejžek (tréner Slov-Matic FOFO Bratislava): „Prvý polčas bol vyrovnaný, súper nás predčil hlavne v bojovnosti. Gól z úvodu stretnutia nám ublížil, prestali sme behať, domáci bojovali a stačilo im to na nás. Našťastie, v druhom polčase sme sa začali viac hýbať, lepšie hrať a zaslúžene sme vyhrali. Individuálne výkony neboli ideálne u viacerých hráčov. Brunovský dal tri góly verím, že v tom bude pokračovať. Prešov nám robil problémy, vysporiadali sme sa s tým až v druhej polovici, keď sme si trošku zvykli a dokázali sme využiť naše šance. Cieľom Slov- Maticu je získať titul, základná časť je príprava na play-off, kde sa už bude hrať o všetko.“

FK Prešov – Slov-Matic FOFO Bratislava 2:5 (1:1)

• Góly: Serbin, Biľ – Brunovský 3, Rafaj, Haľko
  • ŽK: Biľ, Sedlák, Mihok – Rafaj
  • ČK: Rafaj
  • 600 divákov

Môže vás zaujímať:

Dôležitá výhra prešovských volejbalistov: Doma si poradili s Komárnom, tréner hovoril o siahnutí na dno síl

Prešov spoznal najlepšieho športovca roka 2015: Po dvanásťročnej hegemónii hádzanárov prišla zmena

Športové osobnosti, čo šíria dobré meno obce aj za hranicami: V ktorej dedine pri Prešove sa takto darí?