Prešovská nemocnica v roku 2018? Narodilo sa tam 2 462 detí

Prinášame vám zaujímavé informácie z prešovskej nemocnice. Tie sa týkajú bábätiek, ktoré tam v uplynulom roku prišli na svet.

Ilustračný obrázok k článku Prešovská nemocnica v roku 2018? Narodilo sa tam 2 462 detí
Zdroj: TASR

V roku 2018 sa na dvoch oddeleniach gynekológie a pôrodníctva FNsP J. A. Reimana Prešov narodilo dovedna 2462 detí, z toho 1190 dievčat a 1272 chlapcov. Ako uviedla hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková, z tohto počtu evidujú 41 párov dvojčiat.

„V roku 2018 sa u nás nenarodili ani jedny trojčatá. Tie sa vo FNsP J. A. Reimana Prešov naposledy narodili v roku 2014. Boli to až troje trojčatá,“ povedala.

Pre zaujímavosť, najčastejšími menami v Prešove, ktoré v roku 2018 vybrali rodičia svojim deťom, boli podľa tlačovej referentky Mestského úradu v Prešove Lenky Novotnej Jakub a Sofia. Rodičom sa spomedzi dievčenských mien najviac páčilo spomínané meno Sofia, ďalej Mária, Anna, Nina, Timea, Laura, Kristína, Tamara, Viktória a Liliana.

„Obľúbeným chlapčenským menom bolo aj v minulom roku meno Jakub, potom Lukáš, Samuel, Tomáš, Dávid, Filip, Matej, Martin, Sebastián a Oliver,“ uviedla tlačová referentka.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Viete, že aktuálne si môžete zašportovať aj na sídlisku Sekčov. Len nedávno tam bolo sprístupnené verejné klzisko zdarma, kliknite si fotogalériu.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR