Rôzne

Prešovčanka Zdenka si zaslúži klobúk dole: Na kúpalisku sa postarala o nádherný čin!

Letné kúpanie so sebou niekedy prináša aj veľmi nepríjemné situácie. Svedkom toho sa stala aj Prešovčanka Zdenka Gregorcová.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčanka Zdenka si zaslúži klobúk dole: Na kúpalisku sa postarala o nádherný čin!
Zdroj: Mesto Prešov

Prešovská radnica informovala, že minulý rok v júli bola pani Gregorcová s rodinou na kúpalisku, keď sa zrazu ozvali výkriky o pomoc. Doplnila, že vo vode sa topilo dieťa a to po vytiahnutí na breh bolo v bezvedomí.

„Zdenka Gregorcová neváhala ani minútu. Okamžite začala dieťa oživovať a poskytla mu prvú pomoc – masáž srdca a umelé dýchanie. Odvahu jej iste dodali aj bohaté skúsenosti práce opatrovateľky. Privolaná posádka RZP ocenila jej vysokú profesionalitu, s ktorou poskytla prvú pomoc, no najmä rozvahu v krízovej situácii. Dieťa sa totiž po podaní prvej pomoci prebralo a začalo spontánne dýchať, čím mu zachránila život,“ uviedol prešovský magistrát.

Pani Zdenku včera na radnici prijala aj prešovská primátorka Andrea Turčanová, ktorá jej poďakovala a vyjadrila obdiv nad jej hrdinským činom.

„Je obdivuhodné zachovať rozvahu v situáciách, keď je ohrozený ľudský život, obzvlášť, ak ide o ten detský. Pani Gregorcová si zaslúži naše uznanie. Je príkladom pre nás všetkých," uviedla primátorka.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

A vedeli ste, že verejné osvetlenie v Prešove dokáže merať počasie? Kliknite si fotogalériu a presvedčíte sa sami.

Vedeli ste to? Prešovské svietidlá už merajú aj počasie, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie