Kultúra

Prešovčanka Janka Mudráková žije v New Yorku: Vo svojom rodisku vystavuje

Viac ako 40 autorov predstavuje svoju najnovšiu tvorbu na piatom ročníku Salónu umeleckej fotografie. Medzi nimi aj Prešovčanka Mudráková.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčanka Janka Mudráková žije v New Yorku: Vo svojom rodisku vystavuje
Zdroj: TASR

Výstava ponúka široké spektrum námetov od portrétu, cez krajinu, architektúru, šport či počítačovo upravené fotografie.

Jeden klinec

Ako uviedol kurátor výstavy Ladislav Cuper, každý z autorov dostal priestor „na jeden klinec“, čo znamená, že má vystavenú jednu veľkú alebo dve až tri menšie fotografie. Výber nebol podľa jeho slov ničím obmedzený, fotograf mohol poslať akýkoľvek záber zo svojej tvorby.

Výstava ponúka viac ako 70 farebných aj čierno-bielych fotografií. Medzi vystavujúcimi sú aj nové mená ako František Eštočin, Marián Mihalčin či Eva Burgrová.

Prešovskí autori

Gro výstavy tvoria fotografie, ktoré pochádzajú z dielne známych prešovských autorov, ktorí v Galérii Átrium už vystavovali. Zo Stropkova sa predstavujú traja fotografi Michal Bujdoš, Vladimír Ivanko, Anton Hričan, z Bardejova sa zapojil Marián Marhulík.

Priestor dostala aj Prešovčanka Janka Mudráková, ktorá pôsobí v New Yorku. Veľkú skupinu prešovských fotografov zastrešuje fotoklub PAF – Prešovskí amatérski fotografi 5,6 Prešov, ktorý vznikol v roku 2014.

Na výstave sa prezentujú aj ďalší fotografi z Prešova, ktorí sú registrovaní v iných kluboch alebo tvoria samostatne.

Krásne pohľady vám ponúkne nielen spomínaná výstava, ale aj naše video nižšie.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie