Kultúra

Prešovčan Ivan Tásler zložil pieseň pre nový film: Ide o Príliš osobnú známosť

Text napísala Anna Tásler Onderková, premiéru mala už aj v slovenskom éteri. Vznikol k nej aj videoklip, ktorý si môžete v článku takisto pozrieť.

Zdroj: YouTube.com

Ivan Tásler zložil titulnú pieseň Príliš osobná známosť pre nový česko-slovenský rovnomenný film režisérky Marty Ferencovej, ktorý vznikol podľa rovnomennej knihy Evity Urbaníkovej.

Zábery z filmu a z nahrávania spoločnej skladby môžu fanúšikovia vidieť aj vo videoklipe, ktorý vychádza spoločne so skladbou, jeho režisérom je Róbert Bošeľa. Film bude mať premiéru 23. januára budúceho roku.

Ivan si k duetu prizval herečku a moderátorku Nikol Štíbrovú. Našiel ju na Instagrame, keď si pozrel úryvok pesničky Nedvědovcov, ktorú spievala práve Nikol.

Dievčenskejší spev

„Dostali sme požiadavku, aby sme urobili česko–slovenskú pesničku a nech tam je aj česká speváčka. Dostal som ideu, že by to mohla byť nie klasická speváčka, ktorú poznáme. Mal som pocit, že by to malo byť ľudskejšie spievanie, dievčenskejšie. Pri Nikol som mal tento pocit, že spieva prirodzene, a hlavne že sa bude hodiť aj k nám, aj do príbehu filmu," povedal Ivan Tásler.

Celý príbeh dotvára aj text piesne. „Začali sme spolupracovať s Vladom Krauszom, chcel som text, ktorý by sa do tohto ženského filmu hodil. Nakoniec som nadobudol pocit, že by ten text mala napísať moja žena Anka, aj keď už spolu nežijeme, máme stále medzi sebou korektný vzťah,“ dodal Ivan.

Pesnička pre film vzniká podľa Táslera inak ako bežná skladba na album.

Nežije si svoj život, je spojená s filmom a musí to fungovať dohromady, musí filmu pomáhať, má mať svoj význam, aby diváka dostala do deja filmu. Teším sa, že tvorcovia filmu sú spokojní a že pieseň im vo filme sedí,“ doplnil Tásler.

Vystihli charakter

„Nie je jednoduché zasahovať do hotového diela a vybrať z neho fragmenty tak, aby zostala kontinuita deja. Našťastie v tomto prípade mi to IMT Smile s Nikol veľmi uľahčili, lebo hudbou vystihli charakter nášho mikropríbehu a tým, že sme natáčali reálny proces tvorby piesne, naskytlo sa nám plno autentických situácii a dobrej energie, ktorú som pretransformoval do finálneho klipu,“ uviedol režisér klipu Róbert Bošeľa.

A v obrazoch si môžete pozrieť aj zábery z koncertu Kataríny Knechtovej a FS Šarišan. Kliknite si fotogalériu.

V OBRAZOCH: Katka Knechtová sa opäť spojila so Šarišanom
14
Galéria
Zdroj: Facebook - Andrea Turčanová

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie