Kultúra

Galaprogram venovaný veľkému jubileu: Legendárne prešovské PKO má už 60 rokov

Park kultúry a oddychu Prešov má výnimočné jubileum. Už 60 rokov je strediskom kultúrneho života v meste a jeho sála patrí medzi historické skvosty mesta.

Ilustračný obrázok k článku Galaprogram venovaný veľkému jubileu: Legendárne prešovské PKO má už 60 rokov
5
Galéria

Hosťom sa počas slávnostného večera prihovoril bývalý riaditeľ PKO Emil Chlapeček a súčasná riaditeľka Edita Hudáková.

Obnovili strechu aj fasádu

Parku kultúry a oddychu v Prešove prišla k 60-tke poblahoželať a popriať veľa ďalších úspešných rokov aj prvá slovenská Superstar, Prešovčanka Katka Koščová, ktorá zaspievala slávnostné „živió“ a niekoľko piesní z vlastného repertoáru.

„Park kultúry a oddychu sa nám úspešne darí udržiavať a stále obnovovať. Po nových oknách, streche a klimatizácii prišla na rad aj obnova fasády a nádvoria, čím sa vytvoril naozaj multifunkčný priestor, v ktorom si krásu a rozmanitosť domácej i zahraničnej kultúry môžu vychutnávať všetci Prešovčania aj návštevníci nášho mesta."

„Chcem sa poďakovať pani riaditeľke a všetkým zamestnancom, ktorí sa dennodenne starajú o to, aby sa kultúrny život v meste Prešov rozvíjal a oslovil čo najviac ľudí,“ prihovorila sa prítomným primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Oslavu 60. narodenín PKO všetkým spríjemnili talentovaní mladí tanečníci z Grimmy Dance Centre, ale aj prešovský klavirista Andy Belej v duete s husľovou virtuózkou Zuzanou Oráčovou.

Čo PKO zabezpečuje

Parku kultúry a oddychu v Prešove srdečne blahoželali, takisto aj všetkým jeho zamestnancom smerovalo veľa inšpirácie a úspešných rokov pri formovaní kultúrneho života v meste.

PKO Prešov zabezpečuje kultúrno – osvetovú činnosť, umožňuje občanom spoločenskú zábavu, vzdelávanie, usporadúva vystúpenia profesionálnych a amatérskych umelcov a skupín, telovýchovné a športové podujatia, súťaže, prehliadky a festivaly.

V správe PKO Prešov je okrem budovy Čierneho orla aj budova Caraffovej väznice na Floriánovej ulici, kultúrne strediská Družba, Centrum, Exnárova, Šváby, Solivar, Kino Scala a Záhradné kino na Masarykovej ulici.

Zriaďovacia listina Parku kultúry a oddychu v Prešove bola vydaná 10. októbra 1959 na základe rozhodnutia Mestského národného výboru v Prešove.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

A vo fotogalérii si pozrite aj priebeh osláv tohto jubilea. Kliknite si fotogalériu.

PKO v Prešove oslavuje 60 rokov: Priebeh oslavy v OBRAZOCH
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie