Šport

Očakávania boli veľké, ale nevyšlo to podľa predstáv. Do Prešova prišiel súper zvučného mena, našim volejbalistom sa ho však nepodarilo zdolať. Hoci s ním držal krok, napokon mu "pomohol" k výhre vlastnými chybami.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania zvučného súpera neporazili: Volejbalisti s Perugiou držali krok, no vlastnými chybami mu pomohli

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov prehrali v prvom zápase osemfinále CEV Cup-u s talianskym Sir Safety-Sicoma Perugia 0:3. Taliansky tím potvrdil rolu favorita aj napriek tomu, že sa v Prešove predstavil bez hviezdneho Srba Atanasijeviča. Odveta je na programe v stredu 16. decembra o 20.30 h v Perugii.

Prešov začal lepšie, ale…

Domáci začali lepšie a v úvodných minútach si držali tesný náskok. To sa im darilo až do stavu 14:14 a následne prevzali taktovku hostia. Talianskemu tímu vyšla koncovka prvého setu, ktorý vyhral napokon rozdielom štyroch bodov. Vstup do druhého setu tentoraz domácim vôbec nevyšiel, keď prehrávali už 3:11. Zlepšenou hrou v ďalšom priebehu dokázali skorigovať stav (11:16), no hostia si aj koncovku druhého setu postrážili. Tretí set začali lepšie domáci, no taliansky tím postupne upravil skóre vo svoj prospech. Prešovčanom, ktorých hnala vpred zaplnená športová hala, už v závere nezostali sily na zdramatizovanie zápasu a napokon prehrali aj tretí set.

Ľuboslav Šalata, tréner BK Mirad PU Prešov: „Veril som, že prispejeme k úrovni zápasu lepším výkonom. Žiaľ, do zápasu nemohol zasiahnuť Marcel Lux, ktorý mal zdravotné problémy a nechceli sme riskovať zhoršenie jeho stavu. Verím, že s ním v zostave by bol náš výkon lepší. Súper bol miestami hrateľný, no vlastnými chybami sme mu pomohli k tomu, aby zvíťazil.“

Smečiar Prešova: Zožral nás stres

Martin Sopko, smečiar BK Mirad PU Prešov: „Možno niekto očakával, že za hodinu dostaneme 0:3, a to sa napokon aj stalo. Taliani nás vyškolili z efektivity. Nehrali nič mimoriadne, skôr priemerný volejbal. Stres nás však zožral. Akcie, ktoré v domácej lige zvládame, nám teraz spôsobovali veľké problémy. Dá sa povedať, že priemerný servis Talianov nám prehral zápas. Sú to normálni ľudia, hrajú normálny volejbal, no aj tak to na nás stačilo. Na odvetu sa musíme lepšie mentálne pripraviť a verím, že to pôjde.“

VK Mirad PU Prešov – Sir Safety-Sicoma Perugia 0:3 (-21, –15, –17)

• Zostava a body Prešova: Halaj 1, Sopko 15, Macko 4, Digana 10, Rajduga 5 libero Lampart (Peleščák 1, Červeň 3, Feňo 0, Lux 0, Mikovčík)
  • Rozhodovali: Ristovskij (Mac.), Penkov (Bulh.)
  • 900 divákov
  • 70 minút

Môže vás zaujímať:

Mesto prevzalo zimný štadión: Sú na ňom už vymenené všetky zámky!

Na Sekčove vyrastie stavba za stovky tisíc eur: Nový športový stánok s umelou ľadovou plochou!

Kanonáda v podaní Prešovčanov: Súperovi nasúkali dvojciferný debakel, do čierneho sa trafil dokonca aj brankár!